З початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали 132 українських посадовців – ZMINA

Джерело: Центр прав людини ZMINA

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів влади. Все ще в полоні перебувають 14 осіб, ще про долю 16 нічого невідомо. Тоді як четверо з викрадених, на жаль, були знайдені мертвими.

Так, понад половину викрадень — 71 випадок, — сталися на Херсонщині, ще 30 випадків — у Запорізькій області.

Зауважується, що 50% затриманих – голови ОТГ / мери міст, ще близько 22% – місцеві депутати. Нині більшість посадовців (98 осіб), були звільнені.

Про долю тих, хто досі в полоні, часто нічого не відомо: РФ зазвичай не підтверджує їхнє місце перебування, часто вони не мають ніякого офіційного статусу. Ми нічого точно не знаємо про їхній стан здоров’я, умови тримання, випадки застосування насильства тощо, – зазначив дослідник-документатор Центру прав людини ZMINA Борис Петруньок.

Він пояснив, що найбільше посадовців росіяни викрали протягом перших місяців війни, оскільки представники місцевого самоврядування стали однією з найперших цілей насильницьких зникнень, адже вони були головними в громадах та володіли важливою інформацією.

Ще одна причина викрадення, на думку дослідників, полягає в тому, що посадовці є носіями значного соціального капіталу і впливають на регіон. Окрім того, залякуванням окупанти намагалися схилити посадовців до співпраці.

Джерело: zmina

Своєю чергою, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів, що організація залучила до звільнення посадовців Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Комітет регіонів Європейського парламенту, Червоний Хрест, структури ООН.

Зокрема він закликав звільнити міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, голову Дніпрорудного Євгенія Матвєєва та голову Голої Пристані Олександра Бабича.

Нагадаємо, раніше спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.