З початку повномасштабної війни понад 4 тисячі українців евакуювали на лікування за кордон
Джерело: МОЗ України
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну понад 4 100 постраждалих українців евакуювали на лікування за кордон.
Вже майже два роки в умовах повномасштабної війни в Україні тривають евакуаційні рейси на лікування за кордон для постраждалих громадян, які потребують спеціалізованої медичної допомоги. Евакуаційні рейси відбуваються у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії, ВООЗ та інших партнерів.
Так, завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон понад 4100 українців.
Зокрема, за останні півтора місяця евакуювали 168 осіб: 111 – евакуйовано у межах співпраці з Єврокомісією, 30 – за урядовими програмами країн-партнерок та 27 – завдяки фінансуванню фондів та громадських організацій. Серед них є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, потребою у протезуванні та онкопацієнти.
До країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій за останні місяці належать:
- Німеччина — 39 осіб;
- Норвегія — 25 осіб;
- Латвія — 25 осіб;
- Нідерланди — 14 осіб;
- Швеція — 13 осіб;
- США — 13 осіб.
До перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі залучено транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони “Укрзалізниці”, команду БО «Лікарі без кордонів», бригади парамедиків із європейських країн, законтрактовані ВООЗ тощо.
Лікуючий лікар ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. “Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану”.
Насамперед до закордонних клінік направляють пацієнтів із травмами, опіками, орфанними та хронічними захворюваннями тощо.
Підтвердити відповідність критеріям можна за допомогою первинної облікової документації №027/о “Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого”. Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.
- Від початку повномасштабної війни Росії проти України триває медична евакуація для постраждалих українців до закордонних клінік. Відтак, загалом евакуйовано понад 1 300 дітей на лікування до клінік Європи.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Дерматовенерологічна гвардія України запустила вебдодаток “Derm Guard”. У ньому військові та їхні родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові підтримувати Україну фінансово і військово, якщо США скоротять підтримку.
Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків.
Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.
Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.