З початку року Україну атакували 2277 ворожих шахедів, збито 86% з них
Джерело: Микола Олещук/Telegram
25 червня командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що з 1 січня 2024 року російські війська випустили по території України 2277 ударних безпілотників типу “Shahed”.
Протиповітряна оборона знищила близько 86%, загалом 1953 “шахеди”.
Як зазначив Олещук, таких результатів вдалось досягти завдяки нарощенню бойових спроможностей мобільних вогневих груп Сил оборони України. Додав, що це тисячі військовослужбовців, котрі майже щоночі виїжджають на вогневі позиції та б’ють ворожі БпЛА з усього наявного у них озброєння.
Командувач ПС ЗСУ зауважив, що творення мобільних вогневих груп – це вимушений крок Повітряних Сил з початку російського вторгнення.
Російські війська постійно нарощують атаки великою кількістю засобів повітряного нападу – особливо це стосується ударних БпЛА.
Нині стрілецька зброя, зенітні гармати, ПЗРК, що є на озброєнні МВГ,– модифіковані, мають додаткове обладнання, здатне забезпечувати гарний результат бойової роботи.
Це прилади нічного бачення, тепловізори, оптика, лазерні указки, прожектори, засоби РЕБ, програмне забезпечення, автомобілі високої прохідності. Усе це дозволяє працювати по ворожих цілях ефективніше та раціональніше. Тоді як понад 80% збитих “шахедів” саме на рахунку мобільних вогневих груп Сил оборони України, – зазначив генерал.
Він також висловив вдячність усім, хто робить МВГ влучнішими – забезпечує необхідним обладнанням для результативної роботи, виокремив благодійні фонди, місцеві громади, волонтерів та активістів, українців та світову спільноту.
Війна щоразу виходить на новий технологічний рівень, все більшої ваги набирають БпЛА різних типів, йде впровадження штучного інтелекту. Удосконалюються і мобільні вогневі групи. Із великою імовірністю у їх складі з’являться оператори БпЛА-перехоплювачів та інше новітнє озброєння, зокрема бойові лазери, — додав Олещук.
Зауважимо, 21 червня силами та засобами Військово-Морських Сил ЗС України, у взаємодії зі Службою безпеки України, уражено об’єкти військового полігону 726-го навчального центру ППО (в/ч 33859, Єйськ) у Краснодарському краї РФ.
У результаті удару знищено:
- Shahed-136/Герань-2 – 20 од.;
- ударні БпЛА Ланцет – 50 од.;
- розвідувальні БпЛА ZALA – 40 од.;
- розвідувальні БпЛА SuperCam – 10 од.
Тоді як президент Володимир Зеленський 22 червня заявив, що лише з початку цього місяця Росія застосувала проти України понад 2400 керованих авіаційних бомб (КАБ). Близько 700 із них ворог застосував проти Харківщини.
- Вдень 22 червня російська армія здійснила щонайменше чотири удари по Харкову керованими авіаційними бомбами (КАБ). Внаслідок цього загинуло три особи, ще 42 поранені, з них дві дитини.
- Ситуація на Харківщині повністю стабілізована, Сили оборони активно вибивають противника з їхніх позицій. Про це розповів командир Батальйону ударних БпАК “Ахіллес” Юрій Федоренко.
- 23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.
- Під час виступу 5 червня Володимир Путін випадково заявив, що російська армія може втрачати до 20 000 своїх військових в Україні щомісяця. Фахівці зауважили, що це приблизно така ж кількість військових, яких РФ набирає місяця.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.