З початку російського вторгнення Сили ППО збили понад дві тисячі ракет — Міноборони
Джерело: пресслужба Міноборони
З початку повномасштабного вторгнення росіян українська ППО збила понад дві тисячі крилатих та балістичних ворожих ракет.
В оборонному відомстві наголосили, що це результат роботи українських сил і тисячі врятованих життів.
Це результат титанічної праці українських ППО. Сучасні системи протиповітряної оборони, надані нашими партнерами, врятували тисячі життів, — наголосили у Міноборони.
Водночас у відомстві додали, що Україна потребує більше систем ППО задля захисту від російських атак. Наразі цивільна інфраструктура залишається основною ціллю російських ударів.
2000+ russian cruise and ballistic missiles have been shot down since the beginning of the full-scale invasion.
That’s a result of the titanic work of Ukrainian air defenders. Thousands of lives were saved by modern air defense systems provided by our partners.
However,… pic.twitter.com/EmlFd9BHwg
— Defense of Ukraine (@DefenceU) March 25, 2024
Зауважимо, вранці 25 березня російські війська втретє за п’ять днів атакували Київ. Росія запустила ракети “Циркон” у напрямку Києва. Це вже другий випадок відомого публічного використання цих ракет російською стороною.
Унаслідок ракетного удару в Печерському районі пошкоджено нежитлову будівлю. Загалом Силами та засобами протиповітряної оборони знищено дві балістичні ракети, якими росіяни атакували Київ.
Нарізі Україна зіштовхується з критичною нестачею боєприпасів. Без допомоги союзників, вже до кінця місяця у країни можуть скінчитися запаси ракет систем ППО для захисту своїх міст.
Згідно з українськими джерелами, запаси ракет для захисту таких міст, як Одеса, де через російський обстріл 15 березня загинула 21 особа, швидко скорочуються.
Це означає, що замість того, щоб намагатися збити чотири з п’яти російських ракет, як це відбувається зараз, Україні скоро доведеться розподілити свої системи ППО на збиття лише однієї з п’яти. Це матиме “значний вплив на міські центри України”, цитує Washington Post слова двох українських посадовців.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.