З початку війни Німеччина надала Україні 24 млрд євро гуманітарної та військової допомоги
Джерело: DW
З початку повномасштабного російського вторгнення росіян Німеччина надала Україні гуманітарну та військову допомогу на загальну суму у 24 млрд євро, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц на німецько-українському економічному форумі.
Шольц наголосив, що Німеччина після США є другим за обсягами допомоги донором України. Перед майбутнім зимовим сезоном Берлін спорядить Києву 1,4 млрд євро на зимовий пакет озброєння, оскільки очевидно, що Росія знову спробує використати холод і нестачу енергії як зброю проти цивільного населення.
Якщо російський президент Володимир Путін розраховує, що Заходу не вистачить наполегливості у підтримці України, він помиляється, — додав глава німецького уряду.
Канцлер ФРН пообіцяв довгострокову підтримку України, зокрема й у процесі відновлення зруйнованої інфраструктури.
Своєю чергою, голова Німецької торгово-промислової палати Петер Адріан заявив, що німецькі компанії зацікавлені в інвестиціях в Україну та розширенні партнерства з українськими фірмами.
Зауважимо, раніше Олаф Шольц заявив, що хоче вивести підтримку України від Європейського Союзу на стійку основу до кінця року, щоб допомогти Україні на шляху вступу до блоку.
Він сказав, що “український механізм” об’єднає гранти, позики, приватні та державні інвестиції разом із грантами, до яких Україна вже мала доступ як кандидат на вступ до ЄС.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Євросоюз має спільно продовжувати фінансову підтримку України в майбутньому, але використання додаткових коштів не є довгостроковим рішенням.
- 12 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц застеріг від укладання “уявного миру” в Україні. Він закликав остерігатися показних рішень, “які лише називаються мирними”.
- У Німеччині посилюється тиск на федеральний уряд щодо постачання німецьких крилатих ракет Україні. Зауважується, що рішення стосовно Taurus можуть прийняти незабаром.
- Німецький концерн Rheinmetall та “Українська оборонна промисловість” утворили спільне підприємство, яке буде обслуговувати та ремонтувати техніку, поставлену Силам оборони від наших союзників.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.