З початку вторгнення Росія атакувала українську енергетику понад 1000 разів – Галущенко

Джерело: Герман Галущенко на конференції Об’єднані заради справедливості – United for Justice

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що за два роки Росія атакувала українські енергооб’єкти понад 1000 разів.

Галущенко пояснив, що наразі немає жодного місця, жодного регіону, жодного виду енергетичної інфраструктури, яку б не вразили під час російських атак.

Загальні втрати наших потужностей внаслідок атак цього року, які почалися 22 березня, перевищують приблизно понад 9 ГВт. Окуповано 18 ГВт генерації, включно з ГЕС, ТЕС та найбільшою в Європі атомною електростанцією – Запорізькою АЕС, – наголосив міністр.

Додамо, заступник генерального прокурора Олексій Хоменко повідомив, що унаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру України загинули 35 цивільних, енергосистема зазнала збитків більш як на 1 мільярд доларів.

За його словами, жоден регіон України не уникнув атак на енергоінфраструктуру. По деяких енергетичних об’єктах удари завдавалися понад 40 разів.

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник поінформував про один з варіантів захисту повітряних ліній електропередач від російських обстрілів.

Також Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»

Також колишній голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих

  • Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
  • Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі у Брюсселі запевнив, що Євросоюз пришвидшить надання зброї Силам оборони, а також обладнання для відновлення енергосистеми.
  • За минулу добу російські війська здійснили обстріли цивільної енергетичної інфраструктури у восьми областях України, повідомляє Міністерство енергетики. Під ударами опинилися Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області.
  • Конфедерація фінської промисловості розпочала збір пожертв на енергетичне обладнання та техніку для України. Міністерство внутрішніх справ Фінляндії організовує збір, доставку та транспортні витрати.

На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також  збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.

18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.

18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня.  Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.

Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.