Із семи населених пунктів Донеччини примусово евакуюють родини з дітьми
Джерело: Донецька ОВА
У Донецькій області прийняли рішення про примусову евакуацію 146 дітей із 7 населених пунктів Удачненської громади Покровського району.
“На території Покровського району значно погіршилась ситуація, тривають активні бойові дії та є реальна загроза життю та здоров’ю мешканців, в тому числі дітей”, – йдеться в повідомленні.
За рішенням регіональної комісії, евакуацію проведуть з селища Удачне та сіл Калинівка, Молодецьке, Сергіївка, Муравка, Новомиколаївка та Новосергіївка. Евакуація включатиме дітей разом з їхніми батьками або іншими законними представниками.
- 12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на Оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
- Станом на 28 листопада в містах Часів Яр і Курахове Донецької області залишалось понад 900 людей, які не погодилися на евакуацію.
Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.