З ТОТ вдалося повернути сімох українських дітей – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що на підконтрольну територію України вдалося повернути чотири родини із Херсонської, Запорізької та Луганської областей, котрі жили під тиском російської окупації.

На ТОТ сім’ї були змушені підкорятися жорстким умовам окупантів — отримувати російські паспорти, віддавати своїх дітей до російських шкіл, де вчили брехливу історію та навіть змушували приміряти форму загарбників. Кожен день був випробуванням: страх через озброєні обшуки, допити, тиск щодо погроз позбавлення батьківських прав та вилучення дітей, занепад власної справи та гідного заробітку, – зазначив омбудсман.

Нині родини повернулися в Україну, їх зустріли представники омбудсмена у регіонах для того, щоб допомогти із закриттям першочергових потреб після повернення.

Лубінець додав, що насамперед діти потребують влаштування до школи, психологічної та гуманітарної допомоги, соціальної інтеграції. Тож держава спільно з відповідальними громадськими та благодійними організаціями надаватимуть все необхідне для того, аби забезпечити стабільне середовище для зростання маленьких українців.

Раніше Лубінець зазначив, що Росія викрала з України понад 20 тисяч дітей, а ризик депортації ще 1,5 мільйона дітей, які залишаються на окупованих територіях, залишається високим.

11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.

Зауважимо, 27 листопада 2023 року Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи схвалило персональний склад Спеціального комітету зі становища дітей України,

У грудні Україна заявила, що понад 19 540 дітей були незаконно депортовані Росією. Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Окрім цього, з’явилася інформація, що у Поволжі в Росії розгорнулося масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих піонерських таборів. Росіяни зводять швидкомонтажні модульні будиночки, швидше бараки, які вміщатимуть сотні “відвідувачів”. Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій.

Регіональний центр прав людини продовжив минулорічне розслідування і з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.

Також стало відомо, що влада РФ продовжує імплементацію стратегії етнічної чистки українців на тимчасово окупованих територіях України. Перший етап передбачає проведення системних фільтраційних заходів задля витіснення патріотично налаштованого населення.

Тоді як на другому етапі росіяни масово депортуватимуть українців на територію РФ, так змінюючи етнічний склад українських територій. Водночас на місце українців ворог планує переселити етнічних росіян, ускладнюючи реінтеграцію тимчасово окупованих територій після деокупації.

Зауважимо, заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв поділився планами Кремля щодо репресій проти українських громадян на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, українці ТОТ, які “завдають шкоди” Росії, повинні бути “викриті і покарані, заслані до Сибіру для перевиховання в таборах примусової праці”.

Як мовиться у звіті ISW, показові судові процеси і репресії сталінської епохи, починаючи з 1920-х і 1930-х років, так само були спрямовані на “шкідників”, особливо в сільськогосподарській сфері. Аналітики додали, що використання Медведєвим риторики сталінської епохи про “чистки” є показовим.

У січні Парламентська асамблея Ради Європи у Страсбурзі одностайно ухвалила резолюцію щодо українських дітей, примусово переміщених і депортованих Росією, закликавши визнати дії росіян злочином геноциду.

У ЦНС закликали повідомляти про зрадників, які дотичні до вивезення українських дітей, у спеціальний чат-бот в Telegram.

Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.

Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.

Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.