З візитом до Києва прибув помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії

Джерело: Бріджит Брінк/X

18 грудня з робочим візитом до України прибув помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн, повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Брінк опублікувала спільні фото з О’Браєном під час зустрічі у Києві.

Вітаю знову в Києві помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймса О’Браєна.

Пані посол наголосила, що візит помічника держсекретаря укотре підтверджує те, що підтримка України з боку США “є непохитною”.

Зауважимо, 18 грудня Сенат повертається до засідання, що дало учасникам переговорів від Сенату та Білого дому час для роботи протягом вихідних, аби спробувати досягти рамкової угоди до святкових канікул.

Стало відомо, що частина конгресменів США вирішили залишитися у Вашингтоні після 14 грудня, аби надалі працювати над питанням про додаткове фінансування для України та безпеку кордонів США. Деякі конгресмени вважають, що це важливіше нині, аніж канікули.

12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.

Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.

Водночас спікер Палати представників Майк Джонсон зазначив, що у нього була “хороша” зустріч із президентом України, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.

Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
  • 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.
  • Більшість сенаторів США підтримали проєкт закону про оборонну політику з рекордною сумою у 886 мільярдів доларів. У законопроєкті, зокрема, передбачено допомогу Україні на 300 млн доларів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.