За дев’ять років ворог не просунувся там, де були зведені фортифікаційні споруди – Порошенко про необхідність облаштування лінії оборони

Джерело: Петро Порошенко в інтервʼю для документального проєкту “Шлях воїна”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що метою Іловайської операції було оточення Донецька. Зауваживши, що влітку 2014 року завдяки українському контрнаступу було звільнено дві третини окупованого Донбасу, після чого на територію України вдерлися регулярні війська РФ та 20 тисяч найманців “Вагнер”.

Порошенко нагадав, що тоді кожен тиждень українські армійці підіймали прапор над звільненим українським містом – Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Костянтинівка, Слов’янськ, Краматорськ, Волноваха, — визнавши, що це нелегко давалося.

За словами політика, українська армія не просто зупинили агресію, а зруйнували план Путіна, який хотів реалізувати проєкт так званої “Новоросії”, під який були створені “парламент” на чолі з Царьовим, уряд, прапор і гімн. Порошенко зауважив, що на той час під ударом були Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Донецьк, Луганськ, Харків – це був мінімум того, де мав бути в “офіційних кордонах” російського проєкту.

Майже 20 тисяч бойовиків “Вагнер” завербованих через російські військомати з досвідом Чечні, закордонних російських операцій, Грузії. Ці головорізи приїхали сюди, озброєні до зубів. 20 тисяч – це 7-8 бригад. І вони були кинуті на наших добровольців, в яких не було ефективної зброї, – констатував п’ятий президент.

Він розповів, що метою операції Іловайськ було оточити Донецьк. Необхідно було відрізати ворога від військового забезпечення. Путін розумів, що йому Донецьк не втримати, і він ввів додатково до “вагнерівців” регулярні збройні сили РФ. Водночас, наголосив Порошенко, в нас від Донецької області до Києва не було жодного батальйону на той час.

Те, що ми зупинили їх, – це мужність військовослужбовців, талант командирів і рішучі дії Української держави. Була сформована плеяда просто неймовірних військових, які тоді були командирами взводів і рот, на кінець моєї каденції – були командирами бригад і командуючими напрямків, з’єднань, сьогодні є Головнокомандуючими, командувачами і таке інше, – наголосив лідер “ЄС”.

Він також додав, що пишається командирами, адже вже через три місяці тих подій Україна мала абсолютно іншу модель діалогу з партнерами. І під час саміту НАТО у Кардіфі, 5 вересня відбувся рейд десантників, який організували Муженко і Забродський. За словами політика, це був безпрецедентний рейд в тилу, коли “знищили з одного боку, а з іншого боку посіяли паніку, яка зупинила росіян”. Що стало додатковим аргументом для того, щоб зупинити просування російських військ внаслідок першого підписаного протоколу в Мінську.

Що ще відіграло важливу роль? Якщо ми не можемо чисельно посилити, бо потрібен час, щоб озброїти і навчити – щоб прорвати блокаду і хоч щось отримати від партнерів для того, щоб озброїти наших військових, було прийнято рішення про будівництво фортифікаційних споруд… Призначено відповідальних – кожну обласну державну адміністрацію за конкретну ділянку фронту. Хочу наголосити, що там, де ми побудували лінії фортифікаційних споруд, ворог за дев’ять років не просунувся… І зараз я наголошую – нам треба будувати фортифікаційні споруди і влаштовувати лінію оборони, — закликав Порошенко.

Політик акцентував, що нині потрібні “не дороги, не бруківка, не будь-які інші речі”. Наголосивши, що поки ми не побудуємо фортифікаційні споруди, поки не замінуємо кордон з РФ і найбільш небезпечні напрямки удару, ні на що інше ми не можемо витрачати “ні сили, ні людей, ні гроші”.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…