За кордоном українці витрачають з карток близько $35 мільйонів щодня – НБУ

Джерело: пресбрифінг щодо рішень правління НБУ з монетарної політики

Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив, що станом на сьогодні за кордоном українці щодня витрачають із банківських карток по $35 млн. Тож нині більше коштів виводять, ніж пересилають в Україну.

Наразі розпочався процес генерації досить значного відпливу валюти з країни, що відображається у статті “подорожі” в імпорті послуг платіжного балансу. За 2022 рік відтік становив $20 млрд, у 2023 році — $18 млрд. Одначе, вже з квітня 2023 року з українських банківських карток за добу витрачається по $35 млн.

Показник відчутно зріс з початку повномасштабного вторгнення внаслідок масового від’їзду за кордон українських переселенців. Тоді як перекази з-за кордону від українців знижуються, зауважив Ніколайчук.

Зауважимо, президент Володимир Зеленський вважає, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже Україна скеровувала ці кошти на потреби.

Також Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС стосовно майбутніх міграційних правил блоку, аби спробувати забезпечити повернення більшої кількості своїх громадян наступного року та зміцнити економіку, тоді як військові зусилля створюють величезне навантаження на ресурси, повідомили двоє дипломатів ЄС на умовах анонімності.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.