За кордоном українці витрачають з карток близько $35 мільйонів щодня – НБУ

Джерело: пресбрифінг щодо рішень правління НБУ з монетарної політики

Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук заявив, що станом на сьогодні за кордоном українці щодня витрачають із банківських карток по $35 млн. Тож нині більше коштів виводять, ніж пересилають в Україну.

Наразі розпочався процес генерації досить значного відпливу валюти з країни, що відображається у статті “подорожі” в імпорті послуг платіжного балансу. За 2022 рік відтік становив $20 млрд, у 2023 році — $18 млрд. Одначе, вже з квітня 2023 року з українських банківських карток за добу витрачається по $35 млн.

Показник відчутно зріс з початку повномасштабного вторгнення внаслідок масового від’їзду за кордон українських переселенців. Тоді як перекази з-за кордону від українців знижуються, зауважив Ніколайчук.

Зауважимо, президент Володимир Зеленський вважає, що гроші, які низка країн надають у вигляді соцдопомоги українським переселенцям, слід спрямувати до бюджету України, і щоб вже Україна скеровувала ці кошти на потреби.

Також Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС стосовно майбутніх міграційних правил блоку, аби спробувати забезпечити повернення більшої кількості своїх громадян наступного року та зміцнити економіку, тоді як військові зусилля створюють величезне навантаження на ресурси, повідомили двоє дипломатів ЄС на умовах анонімності.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.