За тиждень 1 272 українці захворіли на COVID-19: найбільше на Чернігівщині й Хмельниччині

Джерело: МОЗ України

За тиждень, з 1 по 7 квітня, в Україні на COVID-19 захворіло 1 272 українці – найбільше випадків зареєстровано в Чернігівській та Хмельницькій областях.

Водночас 455 осіб внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. Медичної допомоги в умовах стаціонару потребували 59 дітей, із них одна дитина – у відділенні реанімації та інтенсивної терапії.

Загалом протягом тижня з 1 по 7 квітня в країні до медзакладів госпіталізували 3 747 українців з ГРВІ, грипом та COVID-19. Більшість з них діти – 2 073 хворих.

Протягом тижня з 1 по 7 квітня медики повідомили про 13 летальних випадків серед осіб, які мали позитивний тест на COVID-19. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців.

Також в Україні зареєстровано один летальний випадок внаслідок ускладнень грипу.

Протягом першого тижня квітня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 121 584 українці, з них 67 257 – діти віком до 17 років. Однак у порівнянні з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 6,1% та 9,7% відповідно.

Загалом, з початку епідсезону у жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 4 148 645 українців. Зареєстровано 978 летальних випадків: 78 випадків внаслідок ускладнень грипу та 900 випадків серед захворілих на COVID-19.

За перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація.

В усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Вакцинація – безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.