Заборону УПЦ Московського патріархату не підтримують 146 народних депутатів: список

Джерело: джерела LB.ua у парламенті

Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату. Зауважимо, законопроєкт № 8371 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій законодавці мають розглянути у другому читанні.

Відповідний документ створила міжфракційна група, до складу якої увійшли депутати всіх фракцій та груп, окрім “Платформи за життя та мир” і “Відновлення України” – фактично, колишньої ОПЗЖ.

Представники усіх фракцій були долучені до збору підписів.

Зауважується, що групу створили після блокування трибуни Ради нардепами фракції “ЄС”, з вимогою створити ТСК з питань фортифікацій і винести на голосування заборону УПЦ Московського патріархату.

Так, у повному складі поставили підписи на підтримку проєкту закону представники фракції “Європейська Солідарність” та “Голос”.

Тоді як до списку тих, хто поки що не підтримує заборону Московського патріархату на території України, потрапили 146 нардепів, зокрема, ті, котрі перебувають під слідством, як Нестор Шуфрич. У списку близько 90 депутатів від “Слуги народу”. Водночас від “Батьківщини” не підтримали документ двоє осіб. Своєю чергою, від “Платформи за життя і мир” знайшовся той, що ініціативу — це депутат Юрій Загородній (про що стало відомо після публікації списку).

Джерело: LB.ua

Джерела поінформували, що станом на сьогодні маємо 221 підпис “за”.

Серед підписантів також відсутнє прізвище глави фракції “Слуг” Давида Арахамії.

Однак, ініціатори повідомили, що все ж розраховують отримати до 240 фінальних голосів на підтримку заборони УПЦ МП на території України.

Варто зауважити, що результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.