Заборону УПЦ Московського патріархату не підтримують 146 народних депутатів: список
Джерело: джерела LB.ua у парламенті
Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату. Зауважимо, законопроєкт № 8371 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій законодавці мають розглянути у другому читанні.
Відповідний документ створила міжфракційна група, до складу якої увійшли депутати всіх фракцій та груп, окрім “Платформи за життя та мир” і “Відновлення України” – фактично, колишньої ОПЗЖ.
Представники усіх фракцій були долучені до збору підписів.
Зауважується, що групу створили після блокування трибуни Ради нардепами фракції “ЄС”, з вимогою створити ТСК з питань фортифікацій і винести на голосування заборону УПЦ Московського патріархату.
Так, у повному складі поставили підписи на підтримку проєкту закону представники фракції “Європейська Солідарність” та “Голос”.
Тоді як до списку тих, хто поки що не підтримує заборону Московського патріархату на території України, потрапили 146 нардепів, зокрема, ті, котрі перебувають під слідством, як Нестор Шуфрич. У списку близько 90 депутатів від “Слуги народу”. Водночас від “Батьківщини” не підтримали документ двоє осіб. Своєю чергою, від “Платформи за життя і мир” знайшовся той, що ініціативу — це депутат Юрій Загородній (про що стало відомо після публікації списку).

Джерело: LB.ua
Джерела поінформували, що станом на сьогодні маємо 221 підпис “за”.
Серед підписантів також відсутнє прізвище глави фракції “Слуг” Давида Арахамії.
Однак, ініціатори повідомили, що все ж розраховують отримати до 240 фінальних голосів на підтримку заборони УПЦ МП на території України.
Варто зауважити, що результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.
- Клірику УПЦ МП, який агітував за приєднання Херсонщини до РФ і розфарбував в’їзну стелу в триколор, повідомлено про підозру.
- Підсанкційному митрополиту УПЦ МП із Запоріжжя, який провокував релігійну ненависть, повідомлено про підозру.
- На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.
- Митрополиту Святогірської лаври УПЦ (МП) Арсенію, який повідомив росіянам про позиції ЗСУ на Донеччині, повідомлено про підозру.
- Служба безпеки задокументувала нові факти протиправної діяльності агентурної мережі, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення ФСБ РФ. Працювали зловмисники під прикриттям діяльності УПЦ Московського патріархату.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.