Заборону УПЦ Московського патріархату не підтримують 146 народних депутатів: список

Джерело: джерела LB.ua у парламенті

Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату. Зауважимо, законопроєкт № 8371 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій законодавці мають розглянути у другому читанні.

Відповідний документ створила міжфракційна група, до складу якої увійшли депутати всіх фракцій та груп, окрім “Платформи за життя та мир” і “Відновлення України” – фактично, колишньої ОПЗЖ.

Представники усіх фракцій були долучені до збору підписів.

Зауважується, що групу створили після блокування трибуни Ради нардепами фракції “ЄС”, з вимогою створити ТСК з питань фортифікацій і винести на голосування заборону УПЦ Московського патріархату.

Так, у повному складі поставили підписи на підтримку проєкту закону представники фракції “Європейська Солідарність” та “Голос”.

Тоді як до списку тих, хто поки що не підтримує заборону Московського патріархату на території України, потрапили 146 нардепів, зокрема, ті, котрі перебувають під слідством, як Нестор Шуфрич. У списку близько 90 депутатів від “Слуги народу”. Водночас від “Батьківщини” не підтримали документ двоє осіб. Своєю чергою, від “Платформи за життя і мир” знайшовся той, що ініціативу — це депутат Юрій Загородній (про що стало відомо після публікації списку).

Джерело: LB.ua

Джерела поінформували, що станом на сьогодні маємо 221 підпис “за”.

Серед підписантів також відсутнє прізвище глави фракції “Слуг” Давида Арахамії.

Однак, ініціатори повідомили, що все ж розраховують отримати до 240 фінальних голосів на підтримку заборони УПЦ МП на території України.

Варто зауважити, що результати нового дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), свідчать, що 63% респондентів підтримують заборону Української православної церкви Московського патріархату.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.