Західні стартапери прагнуть позбавити Китай домінування у сфері рідкоземельних елементів
Джерело: Reuters
Західні стартапери прагнуть позбавити Китай домінування у сфері перероблення рідкоземельних елементів. На сьогодні Пекін контролює 87% світових потужностей, оскільки розпочав роботу над розширенням своєї сфери впливу ще у 1980-роках.
Прагнуть протистояти КНР такі компанії як MP Materials (MP.N) та Lynas Rare Earths (LYC.AX). Нині здебільшого використовують стандарт очищення цих стратегічних корисних копалин, відомий як екстракція розчинником. Метод є дорогим і брудним процесом, що негативно впливає на екологію.
Рідкісноземельні метали – це група з 17 металів, які використовуються для виготовлення магнітів, які перетворюють силу на рух для електромобілів, мобільних телефонів та іншої електроніки. Через радіоактивні відходи у США метод екстракції рідкоземельних елементів розчинником став непопулярним.
Натомість Китай за 30 років наростив величезні виробництва, які допомогти йому вивести економіку країни на друге місце у світі.
Зараз нові західні компанії пропонують перспективу перероблення корисних копалин швидшими, чистішими та дешевшими способами. Науковці та керівники компаній сподіваються, що зможуть до 2025 року скоротити залежність від Китаю, попри те, що зараз не запущено жодну комерційну діяльність.
Нова технологія RapidSX, яку планує до середини 2025 року впровадити компанія Ucore Rare Metals (UCU.V) на колишній базі ВПС США в Луїзіані, втричі швидша, ніж екстракція розчинником, не продукує небезпечних хімікатів та відходів і займає лише третину фізичного простору.
Також у Південній Африці до 2026 року компанія Rainbow Rare Earths (RBWR.L) планує розгорнути технологію, розроблену її партнером із Флориди K-Technologies, яка використовує під час переробки процес, відомий як безперервний іонний обмін, який використовують деякі виробники літію.
Стартап Aether, своєю чергою, розробляє нанотехнологію, яка програмує білки для вибіркового зв’язування та вилучення рідкоземельних елементів із рудних родовищ. Також приватна компанія Phoenix Tailings на початку цього року почала переробку за допомогою процесу, який, за його словами, не містить викидів і відходів.
- Китай будує перше у світі підводне комерційне сховище для зберігання даних. Інженери вже занурили у море на глибину 35 метрів поблизу південного острова Хайнань перший блок нової конструкції вагою 1300 тонн.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.