«Законодавче дно» – в «Євросолідарності» виступили проти законопроєкту про внесення змін до ЗУ «Про критичну інфраструктуру»
Джерело: Ірина Фріз/Facebook
У фракції “Європейська Солідарність” повідомили, що між першим та другим читаннями проєкт закону №8316 на кілька абзаців і одну норму переписали до величезного “антиконституційного документа”, який має узаконити “правове свавілля”.
За словами нардепки, замість врегулювання спорів стосовно права власності держави на обʼєкти критичної інфраструктури, натомість країна отримає:
- антиконституційну заборону вжиття заходів забезпечення позову під час судового розгляду справ під час воєнного стану та два роки після його завершення;
- зупинку проваджень щодо банкрутства та заборону їх відкриття;
- заборону виконувати судові рішення, чим порушуватиметься ст. 129-1 Конституції України;
- легалізацію державного “рейдерства” цілих підприємств;
- розширення повноважень КМ, МО та Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Джерело: “Європейська Солідарність”
Фріз нагадала, що раніше частину цих норм було проголосовано у проекті закону №8312, одначе президент їх не підписав.
Закликаю колег та недержавні громадські організації, які борються з корупцією, почитати уважно те, що стало пріоритетним законопроєктом. Оцінити ризики його ухвалення та висловитись публічно щодо норм, які відштовхуватимуть нас зі шляху євроінтеграції, – мовиться у дописі представниці “ЄС”.
Законопроєкт №8316 про внесення зміни до статті 8 Закону України “Про критичну інфраструктуру” (щодо врегулювання спорів, предметом яких є право власності держави на об’єкти критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності) у грудні 2022 року вніс нардеп Олександр Федієнко.
Вже у березні законопроєкт прийняли у першому читанні.
У пояснювальній записці зазначили, що прийняттям документа буде врегульовано питання розпорядження об’єктами критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності в умовах правового режиму воєнного стану.
Раніше Міжнародна торгівельна палата (International Chamber of Commerce, ICC) виступила з критикою ініціативи.
- Верховна Рада може обмежити регіональну владу у використанні державних коштів на закупівлю товарів та послуг, які не є пріоритетними під час війни.
- Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу.
- Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.