Законопроєкт про медичний канабіс направили до Ради: попередньо розглянули 840 поправок
Джерело: Михайло Радуцький/Telegram
Комітет Верховної Ради з питань здоровʼя нації направив у ВР на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс №7457. Зауважується, що депутати розглянули 840 правок до документа.
Мета документа – розширення доступу пацієнтів до лікування медичними препаратами на основі медичного канабісу. Зокрема військовим, які страждають на ПТСР, мають тривожні розлади, пацієнтам з епілепсією, онкохворих та паліативним хворим, що страждають від хронічного болю, пропонують дозволити лікування такими препаратами.
Як зауважив голова комітету Михайло Радуцький, до другого читання надійшло 840 поправок від депутатів. Найбільше змін стосуються доступу до лікування пацієнтів та посилення контролю за виробництвом.
Зокрема мовиться про такі зміни:
- Закон зобов’язує Уряд перемістити медичний канабіс у Переліку наркотичних засобів з таблиці 1 (заборонених до обігу препаратів) до таблиці 2 (дозволених під жорстким контролем)
- Дозволяється імпорт сировини, щоб пацієнти не чекали декілька років, а майже одразу отримували потрібні ліки в аптеках
- Мінагрополітики веде реєстр юридичних осіб, які здійснюють діяльність з культивування і переробки промислових конопель (доступ до реєстру надається Нацполіції)
- Лабораторний контроль ТГК буде проводитися винятково у державних спеціалізованих лабораторіях (МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Мінюсту, Держлікслужби)
- Введено заборону на реалізацію рослин канабісу та продуктів їхньої переробки з будь-яким вмістом тетрагідроканабінолу для рекреаційного вживання
- Хворі можуть мати при собі ліки з конопель, перевозити їх та зберігати у випадках медичного призначення та у кількості, визначеній одним рецептом.
Радуцький зауважив, що деякі депутати змінили свою позицію та нині підтримують законопроєкт. Тож очікує, що парламент підтримає документ.
Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
- 2 грудня 2020 року комісія, до якої входять 53 держави-члени ООН, проголосувала за рекласифікацію канабісу і його похідних. Так, канабіс було вилучено з категорії найнебезпечніших наркотиків. Проте за це рішення не проголосувала Україна.
- 9 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України розширив список дозволених у медичних цілях наркотичних препаратів. Серед них – лікарські засоби на основі канабісу (речовини, виготовленої з рослин конопель).
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.