Залужний підтвердив існування таємного українсько-американського штабу

Джерело: Валерій Залужний/Facebook

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний підтвердив існування таємного українсько-американського штабу у німецькому Вісбадені. У штабі, що став “секретною зброєю” у співпраці зі США, планували операції проти Росії, проводили військові навчання та повідомляли про запити на зброю.

Минулого тижня багато говорили про Вісбаден. Цей штаб справді став нашою з партнерами секретною зброєю у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації. І я вам привідкрию завісу, як він створювався. Після початку повномасштабної агресії військова допомога від наших партнерів суттєво зросла – ми отримали різноманіття зброї і техніки, а з цим – і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

За словами Залужного, у квітні 2022 року створили центр координації постачання військової допомоги Україні. Він був розташований у штаб-квартирі Європейського командування США в Штутгарті у Німеччині. Через деякий час інституція продовжила свою діяльність у Вісбадені.

 Згодом ми зрозуміли, що нам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій. Це питання особливо гостро постало влітку 2022 року, коли наші партнери висловили сумніви щодо доцільності тих чи інших видів озброєнь та боєприпасів для фронту в Україні.  Тоді у нас і виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу. Завдяки підтримці Великої Британії цю ідею вдалося реалізувати. І Вісбаден отримав нове дихання, — розповів генерал.

Як зазначив Залужний, ця платформа стала чудовим механізмом для взаємодії з українськими партнерами щодо майбутніх бойових дій.

Наприкінці березня американська газета «Нью-Йорк Таймс» розкрила передісторію допомоги розвідки Вашингтона та участі США в плануванні операції української армії проти Росії. Спираючись на журналістське розслідування, газета оцінила, що роль Сполучених Штатів набагато більша, ніж вважали раніше.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.