Зараз не час забувати про боротьбу України — The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Якщо підтримка України Заходом похитнеться, єдиними переможцями будуть Путін і всі інші деспоти.
Серед хаосу на Близькому Сході про війну в Україні починають забувати. Президент Володимир Зеленський заявив, що конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС “перебирає фокус уваги” від того, що Росія продовжує бомбардувати його країну.
Насправді це було бажанням Кремля відтоді, як стало зрозуміло, що швидкої перемоги, якої прагнула Росія, не буде. Почалася війна на виснаження, і Росія може продовжувати її набагато довше, якщо тільки НАТО не продовжить постачати зброю Україні.
Але увага Заходу змістилися, на розчарування президента Зеленського, саме тоді, коли наземна війна ось-ось завершиться, оскільки осінні дощі ускладнюють пересування військ. Українське командування побоюється, що конфлікт зараз зайшов у глухий кут після того, як їхній контрнаступ на півдні досяг незначного прогресу, попри атаки на російські кораблі в Криму.
Велике занепокоєння Києва та надія Москви полягає в тому, що Захід втомився від затяжного конфлікту, ознаки цієї втоми з’явилися ще до нападу ХАМАС на Ізраїль.
Попри всі обіцянки підтримувати Україну “скільки буде потрібно”, втома від війни серед країн НАТО завжди була ризиком, а республіканці у США, коли країна робить найбільший внесок у військові зусилля України, скептично ставляться до подальших зобов’язань.
Без постійних поставок зброї наступної весни Україна зіткнеться з небезпечним моментом, коли росіяни переозброюються і мобілізують ще більше солдатів, щоб замінити тисячі втрачених. Україні пообіцяли американські винищувачі F-16, щоб протистояти контролю Росії в небі, але немає жодних ознак цих поставок, а пілотів все ще потрібно навчити.
Терміново потрібні кращі системи протиповітряної оборони, щоб зупинити безкарні удари Росії по містах та інфраструктурі. Якими б небезпечними не були нині події на Близькому Сході, Захід не повинен випускати з поля зору Україну та необхідність продовжувати її підтримку в боротьбі з російською агресією.
Це одна з причин, чому конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС має обмежитися знищенням терористичного угруповання, а не перерости у ширшу війну, яка затягне країни НАТО ще глибше.
Те саме відбувається з Ізраїлем, якому було обіцяно однозначну підтримку після атаки 7 жовтня, але тепер його змушують (навіть Вашингтон) припинити свої дії з гуманітарних міркувань. Скільки часу залишилося до того, як на Україну почнуть чинити тиск, щоб змусити її розглянути питання про врегулювання шляхом переговорів? Бенефіціарами будуть Путін та інші автократи.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, із врахуванням безпекових аспектів.
- Україна посилить відповідальність щодо використання фінансових ресурсів, які надає Європейський Союз.
- Україна закликає Захід нарощувати виробництво зброї, щоб захистити себе – Politico.
- Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.