Заволодіння 107 млн «Укроборонпрому»: САП та НАБУ викрили злочинну групу

Джерело: САП

Правоохоронці викрили схему привласнення 107 млн грн коштів на колишньому державному підприємстві концерну “Укроборонпром” протягом 2016-2019 років.

Прокурори САП та детективи НАБУ за оперативного супроводу СБУ викрили організовану злочинну групу, котра заволоділа понад 107 млн грн коштів державних підприємств, що визначають обороноздатність та безпеку України, – учасників концерну “Укроборонпром”, – зазначили у повідомленні.

Нині про підозру повідомили п’ятьом особам, серед яких колишні службові особи державних підприємств та фактичний бенефіціар приватної компанії.

Встановлено, що державне підприємство, котре здійснювало експорт продукції військового призначення українського виробництва, залучило компанію-нерезидента для виконання посередницьких послуг у зовнішньоекономічних контрактах. Тоді як фактично вся робота здійснювалася виключно співробітниками держпідприємства.

Внаслідок чого, протягом 2016–2019 років держпідприємство безпідставно виплатило компанії-нерезиденту агентську винагороду на суму понад 3,78 млн євро (еквівалент понад 107,2 млн грн) за посередницькі послуги, що фактично нею не були надані.

Задля легалізації коштів особи перераховували їх на рахунки фіктивних компаній, а згодом розподіляли між усіма учасниками злочинної групи.

Чотирьом посадовцям та керівнику афілійованої компанії, які переховуються за кордоном, заочно повідомили про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою);
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою);
  • ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене організованою групою).

Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства за постачання на фронт бракованих великокаліберних кулеметів.
  • Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.
  • Правоохоронці повідомили про підозру військовому блогеру, який привласнив частину коштів, зібраних на потреби одного з підрозділів ЗСУ.

Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення  Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

Згідно з повідомленнями німецьких телеканалів NDR і WDR, невідомі особи засипали кілька кілограмів металевої стружки в двигун корвета Emden, побудований на корабельні Blohm+Voss на замовлення Військово-морських сил Німеччини.