Зброя від США потрапить до України менш як через тиждень після голосування Конгресу – WP

Джерело: The Washington Post
Американська зброя опиниться в Україні менш як за тиждень після того, як Конгрес США проголосує за пакет допомоги.
За даними офіційних осіб США, Пентагон готовий передати Україні значну частину озброєння одразу після того, як Палата представників та Сенат США проголосують за допомогу, а президент Байден підпише законопроєкт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі пообіцяли, що почнуть постачати Україні озброєння одразу після схвалення допомоги Конгресом США.
Зазначається, що Сполучені Штати почали збір потрібного озброєння для України задовго до майбутніх голосувань.
Один з посадовців на умовах анонімності розповів, що після схвалення допомоги частина озброєння опиниться на полі бою менш як за тиждень, залежно від того, де вона зберігається.
Наймовірніше, до пакета допомоги США увійдуть вкрай необхідні ЗСУ боєприпаси, зокрема 155-мм снаряди та боєприпаси для реактивної артилерії середньої дальності.
Також є висока ймовірність того, що Пентагон надасть Україні нову партію систем ППО та ракети до них.
Голосування за допомогу Україні у Палаті представників США відбудеться вже сьогодні, 20 квітня. Голосування повинно розпочатись близько 20:30 за київським часом.
У Сенаті США пообіцяли, що швидко відправлять законопроєкт на підпис Байдену, якщо його підтримає Палата представників.
- Демократи у Палаті представників Конгресу США готові підтримати пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів від спікера Майка Джонсона. Очікується, що документ розглянуть у суботу, 20 квітня.
11 квітня відбулося 27-ме засідання України та її партнерів у форматі “Рамштайн”, за результатами якого були оголошені нові пакети військової допомоги.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Велика Британія спільно з Норвегією виділять Україні 450 000 000 фунтів стерлінгів військової допомоги.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.