Зеленський обговорив з Рютте майбутню взаємодію з НАТО

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

2 липня президент Володимир Зеленський обговорив з майбутнім генсеком НАТО Марком Рютте взаємодію України з Північноатлантичним альянсом.

Провів телефонну розмову з моїм другом Марком Рютте. Щиро подякував йому за все, що він особисто, його уряд і народ Нідерландів зробили для України. Усю своєчасну та масштабну оборонну, гуманітарну й політичну підтримку, – наголосив глава держави.

Зауважив, що продовжить залишатися на зв’язку вже як із “новим Генеральним секретарем НАТО”.

Зеленський привітав Рютте з призначенням. Сторони обговорили майбутню взаємодію України з Альянсом.

26 червня союзники по НАТО обрали прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте наступним генеральним секретарем НАТО.

Нещодавно Угорщина припинила свій опір кандидатурі Рютте після того, як він надав “письмові гарантії”, що не примушуватиме країну підтримуватиме плани НАТО з допомоги Україні. Згодом нинішній генсек Єнс Столтенберг повідомив, що в альянсі близькі до узгодження кандидатури Рютте на посаду нового глави НАТО.

У січні з’явилося повідомлення про те, що Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працювали над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.

Після чого, у березні, глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Попри те, що Нідерланди не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності “укладати компроміси”.

У квітні стало відомо, що більшість країн підтримують кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО. Тож Румунія залишалася останньою з країн НАТО, котра мала оголосити про своє рішення.

20 червня президент Румунії Клаус Йоханніс зняв власну кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО. Тож нині прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте залишається єдиним кандидатом на пост.

Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.

Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.

Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.