Зеленський провів розмову з Олафом Шольцом: обговорили розвиток оборонної співпраці

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Володимир Зеленський подякував очільнику німецького уряду та народу Німеччини за тривалу всебічну підтримку України, яку зафіксовано у двосторонній безпековій угоді.

Лідери держав обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю України й Німеччини.

Володимир Зеленський привітав затвердження Європейською комісією проєкту переговорних рамок про вступ України до Європейського Союзу.

“Україна завершила виконання всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Європейською комісією в Пакеті щодо розширення, що є підставою для схвалення переговорної рамки. Тепер – крок за державами-членами. Якнайшвидша реакція партнерів продемонструє відданість курсу на вступ України до ЄС”, – заявив президент України.

Під час розмови сторони обговорили розвиток оборонної співпраці як на рівні держав, так і на рівні підприємств ОПК. Окрему увагу приділили питанню локалізації оборонного виробництва в Україні.

Президент також передав пріоритетні потреби українських захисників у бронетехніці, артилерії та ППО. Він подякував за приєднання Німеччини до зусиль Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для нашої країни.

“Ми знаємо, що є подібні ініціативи й від інших наших партнерів. Вони повинні отримати таку ж увагу та фінансування. Це сильно допоможе нам захищати нашу державу”, – сказав Володимир Зеленський.

Президент України та канцлер Німеччини також обмінялися думками щодо результатів конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого та скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів Веймарського трикутника. У п’ятницю в Берліні відбудеться зустріч Олафа Шольца з президентом Франції Емманюелем Макроном та прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Лідери також зупинилися на організації Конференції з відновлення України (URC-2024) в Берліні у червні.

Володимир Зеленський відзначив участь представника Німеччини в зусиллях із підготовки Глобального саміту миру.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.