Зеленський провів розмову з президентом Франції: обговорили оборонні потреби України

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Під час розмови сторони докладно обговорили ситуацію на полі бою та оборонні потреби України, зокрема пріоритетні для включення в наступний військовий пакет допомоги від Франції.

Володимир Зеленський зазначив, що важливо й надалі посилювати українську систему ППО.

“Дякую за запуск ініціативи “Артилерійська коаліція” та за оголошене в її межах зобов’язання Франції виготовити для України десятки передових артилерійських систем “Цезар” у 2024 році та боєприпаси до них”, – подякував президент України.

Також глава держави подякував за активне сприяння французькому бізнесу, який інвестує та готовий збільшувати інвестиції в Україну попри війну.

Під час розмови Володимир Зеленський розповів президенту Франції про початок підготовки Глобального саміту миру: “важливо залучити якнайширше коло країн до участі в ньому”.

“Доручили політичним і військовим радникам розпочати підготовку майбутнього візиту французького президента до України та прискорити переговори щодо двосторонньої угоди про безпекові гарантії в межах Вільнюської декларації G7”, – резюмував президент Зеленський.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.