Зеленський провів розмову з президентом Польщі: обговорили взаємодію в безпековій сфері
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.
Президент Зеленський висловив подяку за послідовну непохитну підтримку України з боку Польщі як незмінного союзника нашої країни на шляху до вступу в ЄС і НАТО.
“Наш спільний кордон має бути справжнім європейським кордоном. Кордоном єдності. Не має бути кордонів між нашими народами”, – наголосив Володимир Зеленський.
Під час розмови відзначено підтримку Польщею історичного рішення Євросоюзу про відкриття переговорів з Україною.
Лідери також обговорили питання забезпечення фінансової та політичної підтримки України з боку ЄС.
Президенти обмінялися думками в контексті наближення Вашингтонського саміту НАТО та очікуваних рішень Альянсу.
Співрозмовники зазначили, що взаємодія України та Польщі є важливим елементом спільного європейського дому.
“Переконаний, що майбутнє України та Польщі – у єдності, взаємній підтримці та взаємовигідній співпраці”, – акцентував президент України.
Він також високо оцінив підтримку з боку Польщі української “формули миру” та подякував за рішення про участь польського представника в наступній зустрічі на рівні радників лідерів держав у Давосі.
Президенти України та Польщі обговорили питання взаємодії в оборонній сфері з акцентом на ключових потребах Сил оборони нашої держави.
Володимир Зеленський поінформував колегу про нещодавні масовані російські ракетні обстріли території України, які призвели до загибелі мирних громадян і руйнування цивільних об’єктів, і наголосив на необхідності посилення української ППО для створення надійного повітряного щита.
Володимир Зеленський окремо обговорив питання щодо приєднання Польщі до Спільної декларації лідерів “Групи семи” про безпекові гарантії для України.
Також президенти обговорили графік подальших двосторонніх контактів.
- В Україну з Польщі вже прибули самохідні міномети Rak, що можуть вести навісний вогонь із відстані до 12 км.
- Україна та Польща підписали угоду на виробництво і постачання ще 56 самохідних гаубиць Krab.
- 21 листопада, у День Гідності та Свободи президент Польщі Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці українців на шляху до Європейського Союзу і НАТО.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.