Железняк: ОП просив нардепів підтримати закон про НАБУ і САП посилаючись на республіканців

Джерело: Ярослав Железняк

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що Офіс президента переконував деяких нардепів підтримати закон, який обмежує незалежність НАБУ та САП, посилаючись на бажання Республіканської партії США, але це виявилось брехнею.

За даними Железняка, на Банковій нібито заявляли, що ухвалення закону вимагають республіканці напротивагу демократам.

Однак все це виявилось брехнею, адже один з сенаторів-республіканців Ліндсі Грем розкритикував даний закон.

“Україна з часів Революції Гідності досягла величезних успіхів у боротьбі з корупцією. Примітно, що цей прогрес було досягнуто під час боротьби з агресією Росії, що є свідченням надзвичайної волі українського народу. Ми побоюємося, що нещодавнє прийняття Верховною Радою закону, підписаного президентом Зеленським, підриває значну частину цього прогресу та суперечить величезному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти”, – мовиться у спільній заяві Грема з сенатором-демократом Джинном Шейхіном.

Що передувало?

22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.

Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.

На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.

Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.

Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудили російського агента, який готував теракти проти українських військових у Хмельницькому.

Державне агентство PlayCity виявило систематичну рекламу азартних ігор із порушеннями закону на Telegram-каналі “Труха Україна”. За це власників каналу оштрафували на 4,8 мільйона гривень.

Колишнього заступника начальника Служби безпеки президента України в складі Управління державної охорони Вадима Чучковського не доставили на засідання, на якому розглядали клопотання щодо зміни йому запобіжного заходу.

Спікер Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко закликала “активізувати” розвиток креативної індустрії та створити власний аналог популярної китайської іграшки Labubu.

Оператор, режисер та військовослужбовець Ярослав Грубич втратив руку внаслідок поранення на фронті.