Жінки живуть із поганим здоров’ям довше, ніж чоловіки – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати нового дослідження засвідчили, що тривалість життя жінок є більшою, ніж у чоловіків, але вони також довше страждають від поганого здоров’я.

Під час дослідження глобального аналізу гендерних розривів у здоров’ї дослідники вивчали, як на людей впливають 20 основних захворювань.

Фахівці з’ясували, що нефатальні стани, які спричиняють захворювання та інвалідність, як-от головний біль, проблеми опорно-рухового апарату і з психічним здоров’ям, особливо вражають жінок.

Водночас чоловіки непропорційно страждають від станів, які спричиняють передчасну смерть, зокрема серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання та печінки, травм на дорогах.

За словами вчених, відмінності в стані здоров’я між жінками та чоловіками продовжують зростати з віком. Це призводить до того, що жінки, які, як правило, живуть довше, ніж чоловіки, довше страждають від захворювань та інвалідності.

“Цей звіт чітко показує, що за останні 30 років глобальний прогрес у сфері охорони здоров’я був нерівномірним. Є нагальна потреба приділяти більше уваги несмертельним наслідкам, які обмежують фізичні та психічні функції жінок, особливо у старшому віці. Подібним чином чоловіки відчувають набагато більший і зростаючий тягар хвороб зі смертельними наслідками”, – пояснила старша авторка дослідження, докторка Луїза Соріо Флор з Інституту показників і оцінки здоров’я Університету Вашингтона.

У дослідженні розглядали відмінності в 20 основних причинах захворювань і смерті чоловіків та жінок за віком та регіонами. Для цього використовували дані Дослідження глобального тягаря захворювань за 2021 рік. При цьому не аналізували стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.

За оцінками аналізу, у чоловіків найпоширенішими причинами захворювань і смерті були:

  • COVID-19;
  • травми на дорогах;
  • захворювання серця, органів дихання та печінки.

Тоді як жінкам найбільше шкоди завдавали:

  • біль у попереку;
  • депресивні і тривожні розлади;
  • головний біль;
  • недуги кісток і м’язів;
  • хвороба Альцгеймера та інші види деменції;
  • ВІЛ і СНІД.

Згідно з дослідженням, ці стани сприяють хворобам й інвалідності протягом усього життя, але не призводять до передчасної смерті.

З моменту катастрофи російських танкерів знайшли 61 мертвого китоподібного, смерть 32 з них, ймовірно, пов’язують безпосередньо з розливом мазуту в Чорному морі. 

У Китаї зростає кількість випадків респіраторних захворювань, серед яких поширення метапневмовірусу людини (HMPV). Цей вірус викликає грипоподібні симптоми та може призводити до серйозних ускладнень, особливо серед дітей і людей з ослабленим імунітетом.

В iOS 18 з’явився новий функціонал “Розширений візуальний пошук” (“Enhanced Visual Search”) у додатку “Фотографії”, який автоматично передає дані про зображення на сервери Apple.

Ввечері 5 січня російські війська поцілили по території підприємства у Холодногірському районі Харкова. Мер міста Ігор Терехов припустив, що ворог здійснив атаку БпЛА “Молния”.

Голлівудський актор і режисер Джастін Балдоні готує судовий позов проти акторки Блейк Лайвлі після звинувачень у сексуальних домаганнях, які вона висунула щодо нього. Його сторона заявила: “Ми плануємо опублікувати кожне текстове повідомлення між ними”.