Жінки живуть із поганим здоров’ям довше, ніж чоловіки – дослідження
Джерело: The Guardian
Результати нового дослідження засвідчили, що тривалість життя жінок є більшою, ніж у чоловіків, але вони також довше страждають від поганого здоров’я.
Під час дослідження глобального аналізу гендерних розривів у здоров’ї дослідники вивчали, як на людей впливають 20 основних захворювань.
Фахівці з’ясували, що нефатальні стани, які спричиняють захворювання та інвалідність, як-от головний біль, проблеми опорно-рухового апарату і з психічним здоров’ям, особливо вражають жінок.
Водночас чоловіки непропорційно страждають від станів, які спричиняють передчасну смерть, зокрема серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання та печінки, травм на дорогах.
За словами вчених, відмінності в стані здоров’я між жінками та чоловіками продовжують зростати з віком. Це призводить до того, що жінки, які, як правило, живуть довше, ніж чоловіки, довше страждають від захворювань та інвалідності.
“Цей звіт чітко показує, що за останні 30 років глобальний прогрес у сфері охорони здоров’я був нерівномірним. Є нагальна потреба приділяти більше уваги несмертельним наслідкам, які обмежують фізичні та психічні функції жінок, особливо у старшому віці. Подібним чином чоловіки відчувають набагато більший і зростаючий тягар хвороб зі смертельними наслідками”, – пояснила старша авторка дослідження, докторка Луїза Соріо Флор з Інституту показників і оцінки здоров’я Університету Вашингтона.
У дослідженні розглядали відмінності в 20 основних причинах захворювань і смерті чоловіків та жінок за віком та регіонами. Для цього використовували дані Дослідження глобального тягаря захворювань за 2021 рік. При цьому не аналізували стани здоров’я, пов’язані зі статтю, як-от гінекологічні захворювання чи рак простати.
За оцінками аналізу, у чоловіків найпоширенішими причинами захворювань і смерті були:
- COVID-19;
- травми на дорогах;
- захворювання серця, органів дихання та печінки.
Тоді як жінкам найбільше шкоди завдавали:
- біль у попереку;
- депресивні і тривожні розлади;
- головний біль;
- недуги кісток і м’язів;
- хвороба Альцгеймера та інші види деменції;
- ВІЛ і СНІД.
Згідно з дослідженням, ці стани сприяють хворобам й інвалідності протягом усього життя, але не призводять до передчасної смерті.
- Згідно з результатами нового дослідження, пацієнти мають менше шансів померти, якщо їхнім лікарем є жінка – причому ризик для пацієнток – ще нижчий. Пацієнти також з меншою ймовірністю повторно будуть ушпиталені після виписки з лікарні, якщо їх лікувала медикиня.
У результаті складної евакуаційної місії ГУР МОУ із закритого сирійського табору Родж вдалося евакуювати громадянку України та двох її дітей.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко виступив на Конгресі Європейської народної партії (ЄНП) у Валенсії, де закликав Євросоюз до підтримки України.
Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог назвав абсурдною ідею триденного перемир’я між 8 та 11 травня.
29 квітня Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт № 11309 про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Документ передбачає підвищення штрафів за порушення правил охорони заповідних територій у 50 разів.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.