Журналістку NYT супроводжували кадирівці під час репортажу на Курщині. МЗС зреагувало
Джерело: журналіст Остап Яриш з посиланням на NYT
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Німецька фотографиня NYT Нанна Гайтманн заявмла, що провела “шість днів у прифронтових районах Курської області РФ, часом – у супроводі бійців спецпідрозділу “Ахмат”, котрі, за її словами, “проводили евакуацію в регіоні”.
Перепрошую? Я навіть не знаю, з чого почати. “Ахмат” сумно відомий своїми воєнними злочинами, включно з тортурами, стратами цивільних осіб, мародерством та участю у фільтраційних операціях. Крім того, Кремль активно використовує їх як інструмент пропаганди. Це що таке?, – написав журналіст Остап Яриш.
Excuse me??? I don’t even know where to start. Akhmat is infamous for its war crimes — including torture, executions of civilians, looting, and participation in filtration operations. On top of that, they’ve been heavily used as propaganda tools by the Kremlin. What is this? pic.twitter.com/jl9HqlXHgq
— Ostap Yarysh (@OstapYarysh) July 12, 2025
Речник МЗС Георгій Тихий зреагував на матеріал NYT, зазначивши, що видання ухвалило “найдурніше рішення”, погодившись на супровід кадирівців. Він звинуватив газету у маніпуляціях.
Той, хто в The New York Times вважав за розумне робити репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не “інша сторона історії”. Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT, – наголосив Тихий.
Whoever at @nytimes thought it was smart to report alongside Russian war criminals made the dumbest decision. This isn’t balance or “the other side of the story.” This is simply letting Russian propaganda mislead the audience. Sad to see Duranty-level manipulation return to NYT. https://t.co/YlIU0j2HH1
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) July 12, 2025
Додамо, саме світлини Нанни Гайтманн (і німецького фотокореспондента Флоріана Бахмаєра) викликали резонанс після їх поєднання на конкурсі World Press Photo. До переможців увійшли два фото: дитина, яка постраждала від війни РФ проти України (Бахмаєр), і поранений російський солдат (зроблене Гайтманн).
Журі конкурсу, яке очолював ірландсько-канадський фотограф, автор The New York Times Фінбарр О’Райлі, назвало два знімки – “Підземний польовий шпиталь” Гайтманн і “По той бік окопів” Бахмаєра – “візуальною парою”. Це викликало різку критику з боку міністерства закордонних справ України та медійників.
Згодом Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт.
- Журналісти WP поспілкувались з жителями російського міста Кіров щодо російсько-української війни та з’ясували, що навіть попри великі втрати мешканці підтримують бойові дії вважаючи, що так “боряться за виживання Росії зі США та НАТО”.
- Українська Асоціація професійних фотографів (УАПФ) виступила проти участі представниці Росії Марії Гельман у складі журі конкурсу World Press Photo 2024 та вимагала виключити її зі складу журі.
- Кремль використовує монахинь у монастирі в Естонії для поширення проросійської пропаганди в межах своєї гібридної війни в Європі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.