Журналісти Spiegel виявили в мережі особисті дані кількох керівників служби безпеки США
Джерело: Детектор медіа
Журналісти німецького журналу Spiegel виявили, що номери телефонів, електронні адреси, а подекуди й паролі до поштових скриньок деяких керівників служби безпеки Дональда Трампа були доступними в інтернеті.
Вони зібрали цю інформацію, скориставшись комерційними пошуковими системами людей та оприлюдненими даними користувачів.
Розслідувачі виявили дані радника з національної безпеки Майка Волтца, координаторки розвідки Талсі Габбард та міністра оборони Піта Геґсета. Частина з цих номерів телефонів та електронних адрес досі активно використовуються і пов’язані з акаунтами в Instagram, LinkedIn, Dropbox та додатками для відстежування фізичної активності.
Дані Піта Геґсета були знайдені через комерційний сервіс контактних даних, що зазвичай використовують компанії для маркетингових цілей та підбору персоналу. Журналісти вказали лінк на його профіль у LinkedIn, після чого система надала номер телефону та Gmail-адресу. Адреса й паролі до неї були знайдені у понад 20 відкритих витоках. Відкриті джерела показують, що цю адресу використовували нещодавно. Мобільний номер був пов’язаний з акаунтом у WhatsApp, який, ймовірно, нещодавно було видалено.
Мобільний номер та електронну пошту Майка Волтца вдалося знайти через той самий сервіс. Номер телефону також був доступний через американський сайт для пошуку людей, а паролі до пошти були виявлені у витоках. Знайдені дані ведуть до його акаунтів у Microsoft Teams, LinkedIn, WhatsApp та Signal.
Талсі Габбард, ймовірно, заблокувала свої дані на деяких сервісах, проте її електронна пошта все одно з’являється на WikiLeaks і Reddit, а також у більш ніж десяти витоках. Один із витоків містить її номер телефону, який, після відновлення, привів до активних акаунтів у WhatsApp та Signal.
За даними Spiegel, це вказує на нову серйозну вразливість у системі безпеки Вашингтона. Є ймовірність, що іноземні агенти могли стежити за спілкуванням, коли посадовці обговорювали удар по Ємену через Signal. Однак наразі неясно, чи велась розмова саме через акаунти Signal, пов’язані з приватними номерами.
Фахівець з інформаційної безпеки, закупівель інформації та соціальної інженерії Дональд Ортманн зазначив, що дані політиків можуть бути використані для фішингових атак, отримання доступу до пристроїв, електронної пошти, чатів, платіжних систем, а також для проведення атак за допомогою діпфейків під час віртуальних зустрічей.
Spiegel не публікують знайдені дані з міркувань безпеки та не перевіряють активність паролів. Про розслідування були поінформовані Габбард, Геґсет і Волтц.
- Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.
- Журнал The Atlantic опублікував деталі листування в секретному чаті з чиновниками адміністрації президента США Дональда Трампа в Signal. Раніше редактора журналу ненавмисно додали до цього чату.
- Президент США Дональд Трамп відреагував на скриншоти The Atlantic, в яких журналісти показали листування чиновників адміністрації президента в Signal щодо ударів по Ємену 15 березня.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.