Житомирська компанія постачала газові котли для потреб Міноборони РФ

Джерело: СБУ
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на постачання української продукції до РФ. Викрили зловмисників, котрі продавали оптові партії вітчизняних систем опалення для потреб міноборони РФ.
До організації оборудки причетний керівник відділу збуту житомирської компанії, яка виробляє теплові котли та конвектори.
З травня 2022 року український виробник приховано продавав продукцію російським підприємствам, які співпрацюють з урядовими структурами РФ. Серед головних замовників української фірми була компанія в Курську, яка постачала системи опалення до військових санаторіїв країни-агресора.
Для уникнення санкцій фігуранти спершу відправляли українську продукцію до афілійованих фірм на території Євросоюзу і Центральної Азії. Звідти товар реекспортували до підконтрольного підприємства в Білорусі, а згодом — в РФ.
За такою “схемою” фігуранти переправили до РФ декілька оптових партій українських систем обігріву на 65 млн гривень.
Нині зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше Служба безпеки України викрила схему обходу санкцій, через яку українське хімічне підприємство в Черкасах постачало продукцію до Росії. З 2022 по 2024 рік було нелегально переправлено продукцію на суму 1,8 мільйона доларів.
- Служба безпеки України викрила на Дніпропетровщині підприємство, яке допомагало Росії у створенні лабораторій для розробки ядерної зброї.
- Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові 72-річного вченого-механіка, який сприяв вдосконаленню російських дронів-камікадзе “Шахед” для військово-промислового комплексу РФ.
- Співробітники Служби безпеки України затримали колаборантку, яка допомогла РФ провести псевдовибори на тимчасово захопленій території Запоріжжя.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.