Зі США можуть депортувати сотні тисяч громадян з активних зон конфлікту, зокрема українців
Джерело: The Washington Post
За повідомленням ЗМІ, адміністрація президента США Дональда Трампа розробила план депортації зі Штатів сотні тисяч громадян країн, де тривають збройні конфлікти. Зокрема й громадян України.
У документах, з якими ознайомилось видання WP, мовиться, що потрібно використати кошти, які США надають для допомоги іноземним країнам, для повернення мігрантів до країн, у яких відбувається збройний конфлікт.
Зазначається, що Білий дім готовий витратити на депортації до 250 000 000 доларів, які були виділені іншим державам. Зокрема планується вислати з країни 700 000 вимушених біженців з України та Гаїті.
Ця пропозиція розроблялась ще до того, як на початку травня міністерство внутрішньої безпеки США (DHS) оголосило, що мігрантам, які добровільно погодяться залишити США, виплатять по 1000 доларів.
У виданні зауважили, що план адміністрації Трампа щодо добровільної репатріації мігрантів доволі незвичний саме через пропозицію депортувати осіб, які прибули до Штатів з найнебезпечніших частин світу.
Ймовірно, ця пропозиція націлена на те, аби обійти Міжнародну організацію з міграції (МОМ), яка зазвичай займається повернення мігрантів на батьківщину. Це також співпадає з планами чинної влади скоротити допомогу іншим країнам, зокрема шляхом ліквідації USAID та 80% його програм, зокрема тих, які допомагали Україні, Гаїті та іншим проблемним країнам.
Окрім українців та гаїтян, у документах згадуються громадяни Афганістану, Палестини, Лівії, Судану, Сирії та Ємену. Всі вони, як вказано, можуть стати частиною програми добровільної депортації. При цьому у документах вказано, що МОМ не підтримує повернення людей до жодної з цих країн.
Проєкти документів позначені як “попередні”, а в DHS їх назвали “застарілими”. Однак DHS та Держдепартамент минулого тижня підписали угоду, у якій детально описаний процес депортації та сума у 250 000 000 доларів для цього. При цьому, в угоді не вказано, громадянам яких країн пропонуватимуть добровільну депортацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям у США помилково повідомили про завершення їхнього законного перебування в країні
Критики пропозиції – зокрема колишні урядовці – називають план адміністрації Трампа нелюдським і таким, який суперечить давнім ідеалам США. Вони також порушили питання, чи не є такий план нецільовим використанням коштів, які призначені для підтримки біженців.
Адміністрація попереднього президента США Джо Байдена надала українцям та гаїтянам тимчасовий захищений статус, який дає їм змогу залишатись у США допоки не буде безпечно повернутись на батьківщину. У документах, які бачило WP вказано, що адміністрація Трампа хоче залучити до добровільної депортації понад 200 000 українців та 500 000 гаїтян.
Українці почали отримувати тимчасовий захищений статус у 2022 році, а гаїтяни – з 2010 року після того, як країну сколихнув потужний землетрус, який забрав життя тисяч осіб. Гаїтянам постійно продовжують захищений статус через проблеми з безпекою та нестабільність на батьківщині.
Коментуючи документи очільниця DHS Крісті Ноем повідомила, що ще не ухвалила остаточного рішення, чи буде торкатись добровільна депортація українців та гаїтян.
Джерело видання, ознайомлене з обговореннями в адміністрації Трампа щодо мігрантів повідомило, що першою ціллю Білого дому можуть стати біженці з Афганістану. Саме їм пропонуватимуть добровільне повернення додому, попри ризики, які їх там можуть очікувати через владу Талібану.
Займатись питанням депортації буде Бюро у справах населення,біженців та міграції (PRM) Держдепу США, яке традиційно займалось переселенням біженців до США, а не депортацією.
- Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
- Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
Міністр сільського господарства Японії Таку Ето заявив, що ніколи не купував рис, але відчуває відповідальність за зростання цін. Пізніше політик вибачився за таку заяву, зазнавши хвилі критики в соцмережах.
У складі 425-го окремого штурмового полку “СКАЛА” сформували першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту.
На вулицях Запоріжжя помітили вовка, який втік з приватного зоопарку.
20 травня Апеляційна палата скасувала вирок ВАКС щодо колишнього народного депутата та ще однієї фігурантки справи й призначала новий розгляд у суді першої інстанції.
Учені розшифрували стародавній рукопис із циклу легенд про короля Артура і його вчителя Мерліна. Рукопис майже 400 років знаходився у палітурці юридичного реєстру з часів королеви Єлизавети I.