Злиття Getty Images та Shutterstock оцінюють у $3,7 млрд — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Getty Images Holdings оголосила про придбання конкурента Shutterstock у межах угоди, котра об’єднає двох лідерів ринку ліцензованого візуального контенту. Загальна вартість новоствореної компанії, включно з боргами, становитиме $3,7 млрд.
За умовами угоди, Getty Images заплатить $28,85 готівкою або надасть приблизно 13,67 акції за кожну акцію Shutterstock. Також акціонери Shutterstock можуть обрати комбіновану виплату — частково готівкою, частково акціями Getty.
Очікується, що Getty Images витратить $331 млн готівкою і випустить 319,4 млн своїх акцій. У результаті власники Getty Images отримають 54,7% об’єднаної компанії, а акціонери Shutterstock володітимуть 45,3%. Керівником компанії залишиться генеральний директор Getty Images Крейг Пітерс.
Злиття об’єднає багатомільйонну бібліотеку Getty Images з платформою Shutterstock, яка дозволяє авторам завантажувати та монетизувати власний контент. На тлі розвитку штучного інтелекту та здешевлення фотографій через популярність смартфонів обидві компанії сподіваються зміцнити позиції, скоротити витрати та запропонувати нові послуги для медіа, реклами та інших галузей.
Попри труднощі останніх років, компанії демонструють позитивні результати. Getty Images, яка має борг у $1,4 млрд, втратила 73% своєї ринкової вартості після виходу на біржу у 2022 році, а акції Shutterstock за цей період впали на 50%. Однак після оголошення угоди акції Shutterstock зросли на 44% на передторговій сесії, а акції Getty Images — на 100%.
Угода приверне увагу антимонопольних органів, оскільки об’єднання відбувається у відносно концентрованій галузі. Проте оптимізм учасників ринку свідчить про очікування менш суворого підходу регуляторів.
Довідка. Getty Images заснував у 1995 році Марк Гетті. Компанія неодноразово змінювала власників: спершу її купив фонд Hellman & Friedman, згодом – Carlyle Group, а в 2018 році контроль повернула родина Гетті. У 2021 році компанія знову стала публічною через об’єднання з інвестиційним фондом CC Capital.
Shutterstock Inc. – провідна компанія у сфері ліцензованого візуального контенту, заснована у 2003 році в Нью-Йорку. Платформа Shutterstock пропонує широкий вибір фотографій, відео, ілюстрацій та музики для креативних проєктів, забезпечуючи доступ до мільйонів файлів для користувачів у всьому світі.
Shutterstock вирізняється своїм підходом до контенту: компанія дозволяє авторам завантажувати роботи на платформу та отримувати винагороду за кожне завантаження. Це створило одну з найбільших бібліотек візуального контенту у світі, яка задовольняє потреби як великих корпорацій, так і індивідуальних користувачів.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.