ЗМІ не зобов’язані видаляти негативні коментарі читачів – нардеп Юрчишин

Джерело: Ярослав Юрчишин, “Судово-юридична газета

Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.

“Відповідаючи на десятки коментарів та новин: ми посилюємо захист доброчесних ЗМІ, а не обмежуємо ні медіа, ні користувачів. Ніхто не зобов’яже медіа прибирати критичні до будь-кого коментарі. Як і будь-які коментарі без юридичних на це підстав”, – написав він.

За словами нардепа, інформація, що законопроєкт обмежує свободу слова та вводить покарання для медіа, якщо вони не видаляють “негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами” – це брехня.

Юрчишин каже, що і до ухвалення цього законопроєкту на медіа можна було поскаржитися до Нацради або подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт лишив під матеріалом коментар відповідного змісту.

Після ухвалення змін, якщо проти ЗМІ відкриють судове провадження та отримають від суду аргументоване рішення щодо матеріалу, який порушує “Закон про медіа”, ЗМІ зможе самостійно вирішити, що робити далі з коментарем.

“ЗМІ може або видалити такий коментар впродовж трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальність, або, поділяючи позицію коментатора, залишити коментар і захищати свою позицію в суді”, — зазначив депутат.

Також цим законопроєктом Рада звільнила від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не пряме їхнє цитування.

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.