ЗМІ не зобов’язані видаляти негативні коментарі читачів – нардеп Юрчишин
Джерело: Ярослав Юрчишин, “Судово-юридична газета”
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
“Відповідаючи на десятки коментарів та новин: ми посилюємо захист доброчесних ЗМІ, а не обмежуємо ні медіа, ні користувачів. Ніхто не зобов’яже медіа прибирати критичні до будь-кого коментарі. Як і будь-які коментарі без юридичних на це підстав”, – написав він.
За словами нардепа, інформація, що законопроєкт обмежує свободу слова та вводить покарання для медіа, якщо вони не видаляють “негативні коментарі читачів щодо посадовців під новинами” – це брехня.
Юрчишин каже, що і до ухвалення цього законопроєкту на медіа можна було поскаржитися до Нацради або подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт лишив під матеріалом коментар відповідного змісту.
Після ухвалення змін, якщо проти ЗМІ відкриють судове провадження та отримають від суду аргументоване рішення щодо матеріалу, який порушує “Закон про медіа”, ЗМІ зможе самостійно вирішити, що робити далі з коментарем.
“ЗМІ може або видалити такий коментар впродовж трьох днів після отримання інформації від суду і не нести за це відповідальність, або, поділяючи позицію коментатора, залишити коментар і захищати свою позицію в суді”, — зазначив депутат.
Також цим законопроєктом Рада звільнила від відповідальності медіа за переказ висловів чиновників, а не пряме їхнє цитування.
- Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.
- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вкотре закликала українські медіа та медійників до морально-етичних норм та журналістських стандартів у висвітленні війни.
- Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського від 19 грудня закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів.
- Офіс Президента України зазнав критики через підходи до медійної політики, які, на думку оглядачів, мають ознаки надмірного контролю над інформаційним полем. У статті “Детектор медіа” йдеться, що влада використовує медійні ресурси для просування власної позиції, а з іншого боку – обмежує доступ до висвітлення незалежним й опозиційним джерелам.
Канадський співак Ейбел Тесфає, більш відомий як The Weeknd, переніс реліз нового альбому “Hurry Up Tomorrow” на 31 січня через лісові пожежі, які охопили Каліфорнію.
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.
Дев’ятирічний блогер Матвій Брус разом із родиною та іншими волонтерами зумів зібрати кошти для придбання понад 900 дронів для українських військових. Хлопчик з Черкащини набув популярності, коли закликав купувати продукти перед Великоднем у відео “Скоро вже буде Пасха”.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.