Зупинка обміну розвідданими з боку США зашкодить Україні на полі бою і в захисті тилу – ISW

Джерело: ISW
За оцінками аналітиків, припинення з боку США обміну розвідданими зашкодить здатності України просуватися і захищатися на полі бою, а також погіршить ситуацію із захистом цивільного населення від російських ударів.
Видання Time повідомило, що п’ять високопоставлених західних і українських посадовців та військових заявили, що зупинка надання розвідувальних даних США Україні допомогла російським підрозділам просунутися на полі бою.
Офіцер на умовах анонімності повідомив, що зупинка позбавила українські війська можливості використовувати “деякі з найкращих систем озброєнь”.
Тоді як джерело в українському уряді заявило, що зупинка найбільше вплинула на українські операції в Курській області, і що українські сили втратили здатність виявляти російські літаки, які наближаються до України, що ставить під загрозу здатність попереджати цивільне населення і військовослужбовців про майбутні російські удари.
“ISW не може самостійно перевірити заяви про наслідки зупинки обміну розвідувальною інформацією між США та Україною на місцях. Утім, за оцінками ISW, повне припинення обміну розвідувальною інформацією з США зашкодить здатності України використовувати удари великої дальності для ефективності на полі бою і захисту від російських наступальних операцій, а також дозволить російським військам інтенсифікувати свої безпілотні і ракетні удари по українському тилу, що вплине на мільйони українських цивільних осіб і на розвиток оборонно-промислової бази України”, – йдеться у звіті.
Водночас європейські держави продовжують докладати зусиль, щоб розширити обмін розвідувальною інформацією з Україною після зупинки співпраці зі Сполученими Штатами.
- За даними ЗМІ, Велика Британія продовжить надавати Україні певні розвіддані, однак не ті, якими з нею ділитимуться Сполучені Штати.
- Франція запропонувала надавати Україні свої розвідувальні дані після того, як США припинили це робити через суперечку між президентами Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.