Зупинка обміну розвідданими з боку США зашкодить Україні на полі бою і в захисті тилу – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, припинення з боку США обміну розвідданими зашкодить здатності України просуватися і захищатися на полі бою, а також погіршить ситуацію із захистом цивільного населення від російських ударів.

Видання Time повідомило, що п’ять високопоставлених західних і українських посадовців та військових заявили, що зупинка надання розвідувальних даних США Україні допомогла російським підрозділам просунутися на полі бою.

Офіцер на умовах анонімності повідомив, що зупинка позбавила українські війська можливості використовувати “деякі з найкращих систем озброєнь”.

Тоді як джерело в українському уряді заявило, що зупинка найбільше вплинула на українські операції в Курській області, і що українські сили втратили здатність виявляти російські літаки, які наближаються до України, що ставить під загрозу здатність попереджати цивільне населення і військовослужбовців про майбутні російські удари.

“ISW не може самостійно перевірити заяви про наслідки зупинки обміну розвідувальною інформацією між США та Україною на місцях. Утім, за оцінками ISW, повне припинення обміну розвідувальною інформацією з США зашкодить здатності України використовувати удари великої дальності для ефективності на полі бою і захисту від російських наступальних операцій, а також дозволить російським військам інтенсифікувати свої безпілотні і ракетні удари по українському тилу, що вплине на мільйони українських цивільних осіб і на розвиток оборонно-промислової бази України”, – йдеться у звіті.

Водночас європейські держави продовжують докладати зусиль, щоб розширити обмін розвідувальною інформацією з Україною після зупинки співпраці зі Сполученими Штатами.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.