14 танкерів з російською нафтою застрягли біля узбережжя Південної Кореї через санкції
Джерело: Reuters
Згідно з даними двох трейдерів і даних судноплавства, 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.
Зазначають, що труднощі з продажем сорту “Сокіл” є однією з найбільш серйозних проблем, з якими зіткнулася Росія після введення санкцій Заходом.
Минулого року США ввели санкції проти кількох суден і компаній, які займалися транспортуванням “Сокола”.
Згідно з даними LSEG, Kpler і трейдерів, станом на п’ятницю 14 суден, завантажених “Соколом”, застрягли біля південнокорейського порту Йосу.
Поставки “Сокол” до Indian Oil Corp (IOC) були відкладені через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти на Близькому Сході.
Джерело, близьке до IOC, повідомило, що компанія не очікує отримати будь-які поставки “Сокол” найближчим часом через розбіжності щодо того, яка валюта буде використана для оплати.
- В п’ятницю, 12 січня, під час ракетної атаки біля Ємену хусити помилково націлилися на танкер, що перевозив російську нафту.
- Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США, повідомили чотири трейдери.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.