26% українців вважають лідером опозиції Петра Порошенка, на другому місці – Сергій Притула

Скріншот: КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, відносна більшість респондентів – 26% українців вважають лідером політичної опозиції п’ятого президента України та очільника фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка.

На умовно другому місці з результатом у 17% – український громадський та політичний діяч, волонтер Сергій Притула.

Далі йдуть Д. Разумков (7%), Ю. Тимошенко (5%), О. Арестович (2%), Ю. Бойко (2%).

Крім цього, 4% респондентів назвали свій варіант, з яких 3% відповіли, що на їх думку лідером опозиції є Валерій Залужний.

Зазначимо, що Валерія Залужного не було серед варіантів, які зачитувалися респондентам. Проте частина респондентів обрали варіант “інше” і назвали Валерія Залужного.

Решта респондентів (третина опитаних) не змогли визначити, хто є лідером опозиції або вважають, що в Україні взагалі немає політичної опозиції.

У таблиці нижче дані наведені в регіональному вимірі. У всіх регіонах відносно найбільше респондентів лідером опозиції назвали Петра Порошенка, а на умовно другому місці всюди – Сергій Притула.

Зокрема, тут також Валерія Залужного не було серед варіантів, які зачитувалися респондентам. Проте частина респондентів обрали варіант “інше” і назвали В. Залужного.

Скріншот: КМІС

Довідково. Під час опитування респондентам ставилося запитання, кого вони з переліку публічних осіб вважають лідером опозиції. Усього респондентам були зачитані шість прізвищ і їх просили обрати когось одного, кого респонденти вважають лідером політичної опозиції в країні (або респондент міг назвати свій варіант).

Важливо одразу зазначити, що це запитання не є тотожним електоральному рейтингу чи рівню довіри. Наприклад, когось українці можуть вважати лідером опозиції, але не довіряти і не голосувати за нього чи неї. Крім цього, когось можуть вважати лідером опозиції, але при цьому підтримувати чинну владу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.