53% українців вважають, що Зеленський має брати участь у наступних виборах – КМІС

Скріншот: КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, незалежно від поглядів на потребу у виборах, більш ніж половина українців (53%) вважають, що Володимир Зеленський має брати участь у наступних президентських виборах.

Зауважимо, що у грудні 2023 року таких було 59%.

Натомість із 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року зросла частка тих, хто вважає, що Володимир Зеленський має обмежитися одним нинішнім терміном.

Відносно найменше підтримують участь Володимира Зеленського у наступних президентських виборах мешканці Заходу і Півдня, відносно ж найбільше – Центру і Сходу.

Скріншот: КМІС

Додамо, що згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, станом на лютий 2024 року серед 13 діячів у списку українці найбільше довіряють колишньому Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 94%.

На другому місці – начальник ГУР Кирило Буданов з довірою у 66%, а президент України Володимир Зеленський – на третьому (64%).

Зазначимо, що довіра до Зеленського, порівняно з груднем 2023 року, знизилась на 13%. Натомість довіра до Залужного за цей період зросла на 2%. Довіра опитаних українців до Кирила Буданова також збільшилась – на 6%.

Згідно з результатами опитування, новому Головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському довіряють 40% опитаних українців (в грудні 2023 року 33%).

Найнижчий показник довіри серед 13 діячів до народної депутатки Мар’яни Безуглої (довіряють 7%, не довіряють – 65%), народного депутата Юрія Бойка (довіряють 10%, не довіряють – 73%), голови політичної партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко (довіряють 17%, не довіряють – 82%) та колишнього радника ОП Олексія Арестовича (довіряють 11%, не довіряють – 83%).

Читайте також: Третій зайвий: вперше рейтинг довіри до Зеленського впав нижче другого місця

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.