65 полонених зі списку РФ справді планували повернути в межах обімну, – Координаційний штаб

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

В п’ятницю, 26 січня, в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими провели зустріч з рідним та близькими українських військовополонених, головною темою якої була ситуація з падінням літака Іл-76 в Бєлгородській області РФ.

Начальник ГУР МОУ Кирило Буданов наголосив, що наразі відсутня точна інформація щодо того, хто насправді перебував на борту літака.

“Ми збираємо та ретельно аналізуємо всю наявну інформацію з цього приводу з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що в тому літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що вказаний Іл-76М міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін досі викликає багато запитань”, – зазначив Буданов.

Перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко додав, що дії Росії свідчать про те, що вони намагаються приховати справжні причини падіння літака.

“Росія відразу заявила, що не допустить міжнародних експертів до розслідування катастрофи Іл-76М. Проте Україна буде задіювати всі інструменти, аби зʼясувати істинні причини того, що сталося, так і те, хто або що насправді перевозилося в тому літаку”, – зазначив він.

Секретар координаційного штабу Дмитро Усов прокоментував опублікований у РФ список військовополонених, які нібито перебували на борту літака й зазначив, що 65 військових з цього списку дійсно планували повернути в Україну в межах обміну 24 січня.

Представники Координаційного штабу наголосили, що як тільки уповноважені органи отримають точну інформацію щодо ситуації, то одразу проінформують родини військовополонених про долю їхніх рідних.

ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.