Франція, Польща та Німеччина попередили про сплеск пропаганди РФ перед виборами в ЄС

Джерело: Reuters

Франція, Польща та Німеччина звинуватили Росію у створенні складної мережі вебсайтів для поширення проросійської пропаганди з метою підриву їхніх урядів та попередили про масове поширення такого контенту напередодні виборів до ЄС у червні.

Західні країни неодноразово звинувачували Росію у використанні соціальних медіа та Інтернету для поширення неправдивої або оманливої ​​інформації, щоб схилити громадську думку проти підтримки України.

“Ми перебуваємо в період уразливості через європейські вибори, а щодо Франції — Олімпійські ігри”, — заявив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне на спільній пресконференції зі своїми польськими та німецькими колегами.

Міністри заявили, що створили спільний механізм для виявлення й реагування на потенційні російські інтернет-атаки.

Вони зустрілися в рамках зусиль з активізації платформи “Веймарського трикутника” політичної співпраці між Німеччиною, Францією та Польщею, створеної в 1991 році.

Також еред зустріччю французькі дипломатичні джерела зазначили, що французький наглядовий орган, який відстежує іноземні цифрові втручання, VIGINUM ідентифікував близько 193 вебсайтів, які мали на меті широке поширення інформації з проросійських джерел, а також російських ЗМІ та установ.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.