Шольц відповів на заяву Трампа: «Небезпечно релятивізувати положення взаємооборони НАТО»

Джерело: Reuters

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь Росії – після коментарів колишнього президента США Дональда Трампа, який поставив під сумнів ключове положення альянсу.

Трамп викликав обурення серед західних партнерів у вихідні після того, як припустив, що Сполучені Штати можуть не захистити союзників по НАТО, які витрачають недостатньо коштів на оборону від потенційного російського вторгнення.

Будь-яка релятивізація гарантії допомоги НАТО є безвідповідальною та небезпечною, – наголосив Шольц журналістам під час спільної пресконференції з прем’єром Польщі Дональдом Туском. – Це виключно в інтересах Росії. Ніхто не повинен гратися чи торгувати безпекою Європи.

Канцлер ФРН додав, що зобов’язання НАТО про захист застосовується беззастережно: “всі за одного. Один за всіх”.

Окремо Шольц наголосив на спільності дій із Польщею, “особливо в той час, коли російський імперіалізм загрожує спільній безпеці Європи”.

Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.

Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.

Раніше Трамп висловив сумніви щодо допомоги Україні, котра захищається від повномасштабного вторгення РФ, а також щодо існування НАТО – міжнародного альянсу, який США зобов’язалися захищати за необхідністю.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.