Байден розкритикував коментарі Трампа щодо НАТО: «Такі заяви спонукають Путіна до нападу»

Джерело: виступ Джо Байдена

13 лютого президент США Джо Байден розкритикував нещодавні заяви Дональда Трампа щодо основного принципу колективної оборони країн НАТО згідно з положеннями 5-ї статті договору Північноатлантичного Союзу.

Байден вважає, що коментарі колишнього президента США спонукають главу РФ Володимира Путіна атакувати членів НАТО.

Колишній президент подав світові небезпечний, шокуючий і, відверто кажучи, неамериканський сигнал. Лише кілька днів тому Трамп дав добро Путіну вдертися до деяких наших союзників по НАТО, — пояснив він.

За його словами, найгірше полягає у тому, що Трамп не жартує у своїх висловлюваннях. Байден також нагадав, що жоден інший президент в американській історії ніколи не схилявся перед російським диктатором.

Дозвольте мені сказати це максимально зрозуміло. Заради Бога, це – тупо, ганебно, небезпечно, не по-американськи!

Байден наголосив, що НАТО — це священне зобов’язання. І запевнив, якщо Путін нападе на союзника НАТО, США захищатимуть кожен дюйм території НАТО, поки він перебуває на посаді президента.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц також розкритикував коментарі Трампа та заявив, що будь-яка релятивізація положення про взаємну оборону НАТО є “небезпечною” та лише на користь РФ.

Зауважимо, колишній президент США Дональд Трамп заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати будь-якого із союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали своїх фінансових зобов’язань. У Білому домі вже назвали ці коментарі “жахливими та безглуздими”.

Своєю чергою, політична оглядачка Алісса Фара Гріффін заявила, що коментарі Трампа, мабуть, були “музикою для вух Путіна”.

Раніше Трамп висловив сумніви щодо допомоги Україні, котра захищається від повномасштабного вторгення РФ, а також щодо існування НАТО – міжнародного альянсу, який США зобов’язалися захищати за необхідністю.

Довідка. “Колективна оборона” – Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу передбачає, що напад на одного учасника НАТО є нападом на усіх його членів і викликає військову відповідь усіх держав-членів Союзу. Рішення щодо застосування 5 статті НАТО ухвалюється після консультацій між учасниками блоку.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.