Заступники міністрів інфраструктури України та Польщі обговорили блокаду кордону

Джерело: Мінінфраструктури

На україно-польському кордоні відбулась чергова зустріч заступника міністра інфраструктури України Сергія Деркача із заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем за участі представників митних та прикордонних служб обох країн.

За словами Сергія Деркача, зараз триває робота над недопущенням блокади кордону з боку польських перевізників.

“Наша позиція залишається незмінною: ми маємо спільно вирішувати проблеми і відкриті до діалогу та компромісів, що не будуть шкодити інтересам перевізників. Блокада кордону завдає збитків економікам України, Польщі та країн ЄС. Тому спільно з партнерами вживаємо всіх необхідних заходів тут і зараз, щоб не допустити повторних протестів з боку польських перевізників. Враховуючи це, ми продовжуємо функціонування пілотних проєктів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Нижанковичі – Мальховіце” до 1 березня”, – наголосив Сергій Деркач.

Йдеться про розділення в системі “єЧерга” завантажених та порожніх транспортних засобів на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, а також відсутність потреби реєструватись в системі “єЧерга” порожнім вантажівкам на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”.

Заступник міністра наголосив, що стабільна та ритмічна робота кордону прямо впливає на функціонування системи “єЧерга”. Остання дозволяє перевізнику керувати своїм часом для перетину кордону.

Під час зустрічі українська сторона продемонструвала польським колегам роботу системи “єЧерга” на “Ягодині”, включно із відеофіксацією заїзду на пункт пропуску та автоматичною верифікацією транспортного засобу на предмет реєстрації в системі.

Безпосередньо на місці представники від України показали колегам, що система – прозора та допомагає мінімізувати будь-які корупційні ризики. Але головне для її роботи – безперебійна та прогнозована кількість вантажівок, що перетинають кордон. Лише в такому разі кожен водій зможе точно знати, коли перетне кордон.

“В умовах блокади, організованої польськими фермерами, жоден перевізник не може планувати свою діяльність, а українська економіка продовжує зазнавати збитків. Зі свого боку, ми всіляко підтримуємо Міністерство агрополітики у спробах розв’язати цю ситуацію”, – підсумував Сергій Деркач.

Нагадаємо, розблокувати українсько-польський кордон вдалось 17 січня. Відповідні домовленості були погоджені Міністерством інфраструктури Польщі з протестувальниками. У межах цієї угоди передбачено заходи, які раніше підтримало Міністерство відновлення України, а саме пілотні проєкти на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Нижанковичі – Мальховіце”, створення Робочої групи, що аналізуватиме ситуацію у сфері двосторонніх перевезень.

Одначе, з 9 лютого кілька ключових пунктів пропуску почали блокуватись польськими фермерами.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.