Оновлено: за рік до Польщі ввезено 12 млн тонн зерна з РФ, а з України – 4,3 млн тонн – ЦПД

Джерело: ЦПД

18.02.2024, 21:50 ОНОВЛЕНО: Центр протидії дезінформації дезінформував українців. Експерт Центру політичних студій “Доктрина” Анатолій Курносов на своїй сторінці у Facebook у дописі від 14 лютого наголосив, що навів неправильні цифри та перепросив за свою помилку. Саме на його слова у випуску ЦПД посилалася експертка студії. Разом з тим, ЦПД станом на 17 лютого розмістив дані саме про “12 млн тонн”, і станом на 18 лютого не опублікував спростування поширеного ними ж фейку – попри те, що у коментарях на різних платформах їм вказали щодо хибності озвучених даних. 

За словами глава департаменту збору та моніторингу дезінформації ЦПД Аліни Бондарчук, за рік до Польщі було ввезено 12 млн тонн російського зерна, тоді як українського — 4,3 млн тонн.

“Наші чотири мільйони (зерна – ред.) Польщі стоять кісткою поперек горла. А 12 мільйонів російського просто проходять транзитом і все окей. Ніде не блокується”, – обурилася очільниця відділу.

ДОВІДКОВО. 13 лютого польські фермери відновили акції протесту біля пункту пропуску “Корчова — Краковець“, який став шостим КПП на кордоні, заблокованим протестувальниками.

Зокрема до цього вони заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною, унаслідок чого в чергах опинилися сотні вантажівок. За попередніми даними, акція може тривати до 10 березня.

Окрім того, поляки анонсували повну блокаду українського кордону — з 20 лютого рух планують перекрити на всіх пунктах пропуску, а також заблокувати вузли зв’язку та під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.

Фермери-протестувальники, які блокують найбільші пункти пропуску на кордоні з Україною, висунули низку вимог.

Так, серед головних вимог фермерів: скасування угоди Green Deal, припинення руху товарів на кордоні з Україною, заборона імпорту агропродовольчої продукції з України, скасування екосхем, запровадження довгострокових програм підтримки конкурентоспроможного сільського господарства, обмеження імпорту з третіх країн та коригування мінімальних цін на сільськогосподарську продукцію з урахуванням інфляції.

У межах протесту деякі учасники почали зривати замки на українських вантажівках і висипати з них зерно. Посол України у Варшаві Василь Зварич назвав ці дії “ганебним і образливим злочином”, заявивши, що українські дипломати звернулися до польської поліції. Правоохоронці почали розслідування.

Своєю чергою, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення за випадок із розсипаним зерном на кордоні з Україною. За його словами, це була “не зовсім адекватна форма протесту”, але зауважив, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.

З 15 лютого українські водії розпочали акцію протесту біля пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ”. Їхні дії є реакцією на блокування польськими фермерами руху вантажівок.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…