У лютому Повітряні сили ЗСУ збили 13 російських літаків

Джерело: Міноборони
Протягом лютого цього року Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків.
Серед збитих російських літаків за лютий – 10 винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35 і літак далекого радіолокаційного виявлення й управління А-50.
У Міноборони зазначили, що це найкращий результат із жовтня 2022 року.
“Вдячні нашим воїнам за ефективну роботу. І нашим партнерам – за посилення можливостей протиповітряної оборони України. Разом ми переможемо”, – наголосили у відомстві.
Додамо, що речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що вже декілька днів поспіль окупанти не використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, що полегшує роботу силам ППО.
За словами Ігната, уже чотири доби поспіль у повітряному просторі України немає літаків А-50.
“Роблять висновки окупанти, що немає чого шастати по нашому Азовському морю. Відтак вони відтіснились подалі. Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, засоби протиповітряної оборони, які дають випромінювання. Останнє ворог фіксує за допомогою повітряного радара, яким є А-50”, – зазначив Ігнат.
Речник пояснив, що за допомогою літаків А-50 ворог може у реальному часі відстежувати повітряні цілі ЗСУ, зокрема й українських пілотів, які завдають ударів по військах РФ.
“Тому важливість зникнення цих літаків, навіть тимчасово, є для нас добрим знаком. Можливо, це навіть допомагає певною мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами. Безумовно тільки позитив від зменшення кількості тих літаків”, – додав він.
- 23 лютого Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.
- Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук оприлюднив фото, на якому видно, як палає російський винищувач-бомбардувальник Су-34, котрий уразили українські воїни.
- Вранці 29 лютого українські захисники збили ще два ворожі винищувачі. Винищувачі окупантів були збиті на Авдіївському та Маріупольському напрямках.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.