Дослідження показує, що понад мільярд людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння

Джерело: BBC News

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.

Це включає близько 880 мільйонів дорослих і 159 мільйонів дітей, згідно з даними на 2022 рік.

Міжнародна група вчених зазначає, що існує нагальна потреба в серйозних змінах у боротьбі з ожирінням.

Ожиріння може збільшити ризик розвитку багатьох серйозних захворювань, включаючи хвороби серця, діабет другого типу та деякі види раку.

Рейтингуючи глобальні рівні ожиріння (відсоток населення, класифікованого як те, що страждає від ожиріння, після врахування різниці у віці), дослідники виявили:

  • США посідають 10 місце серед чоловіків і 36 місце серед жінок.
  • Індія посідає 19 місце серед жінок і 21 місце для чоловіків.
  • Китай займає 11 місце серед жінок і 52 місце серед чоловіків.

У звіті, що охоплює 1990 і 2022 роки, виявлено, що рівень ожиріння серед дітей і підлітків зріс у чотири рази. Водночас у дорослих цей показник у жінок зріс більш ніж вдвічі, а у чоловіків – майже втричі.

Однак частка дорослих, які класифікуються як люди з недостатньою вагою, впала на 50%, але дослідники підкреслюють, що це все ще залишається актуальною проблемою, особливо серед найбідніших спільнот.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) д-р Тедрос Адханом Гебрейесус сказав: 

“Це нове дослідження підкреслює важливість запобігання та контролю ожиріння з раннього віку до зрілого віку за допомогою дієти, фізичної активності та адекватного догляду”.

Він додав, що для цього знадобиться робота урядів і громад і, що важливо, потрібна співпраця з приватним сектором, який повинен нести відповідальність за вплив своєї продукції на здоров’я.

Мережа з понад 1500 дослідників, які співпрацюють з ВООЗ, проаналізували вимірювання росту та ваги приблизно 220 мільйонів людей віком від п’яти років. Вони використовували показник під назвою індекс маси тіла.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.