Постачання Іраном балістичних ракет Росії «погано впливає» на Європу, – Шаппс

Джерело: Sky News

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що постачання Іраном балістичних ракет Росії “погано впливає на Європу”.

В інтерв’ю Гранта Шаппса запитали, чи має він будь-яку інформацію про надання Іраном Росії ракет класу “земля-земля”.

“Я знаю. Я не можу вдаватися в це. Але… чи це балістичні ракети, чи безпілотні літальні апарати Shahed, які вони постачали Росії, ми бачили, що якщо у світі точиться боротьба, часто Іран її підбурює або, в такому випадку, допомагає забезпечити харчовий ланцюг”, – зазначив Шаппс.

Він додав, що Іран погано впливає не лише на свій регіон, а “даному випадку також і на Європу”.

Нагадаємо, що раніше шість джерел повідомили виданню Reuters, що Іран надав Росії приблизно 400 потужних балістичних ракет класу “земля-земля”.

Міністра оборони також запитали про вдруге поспіль невдалі випробування ракети Trident ядерним підводним човном стримування Королівського флоту. Шаппс сказав, що ядерні боєголовки Великої Британії не дадуть осічки.

“Я абсолютно на 100% впевнений, що Росія розуміє, що у нас є ядерний потенціал, тобто наш засіб стримування на 100% полягає саме в цьому: стримувальний фактор”, — сказав він.

Міністр оборони також зазначив, що Велика Британія “не бачить безпосередньої загрози вторгнення”.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.