МКС видав ордер на арешт двох російських воєначальників
Джерело: The Washington Post
У вівторок, 5 березня, Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт двох високопоставлених російських військових за звинуваченнями у причетності до нападів на цивільну інфраструктуру України.
Суд Гааги видав ордери на арешт російського командувача дальньої авіації РФ Сергія Кобилаша і командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова.
Їх розшукують за воєнні злочини у вигляді нападів на цивільні об’єкти та здійснення надмірної шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об’єктів, а також злочин проти людяності.
Суд зазначив, що судді, які розглядали докази, надані прокурорами, заявили, що є “достатні підстави вважати”, що згадані двоє чоловіків відповідальні за “ракетні удари, завдані силами під їхнім командуванням по українській електричній інфраструктурі” з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.
“У цей проміжок часу мала місце ймовірна кампанія ударів по численних електростанціях і підстанціях, які були здійснені російськими збройними силами в багатьох місцях в Україні”, – зазначили в суді.
Це лише другий випадок, коли світовий суд публічно оголосив ордери на арешт, пов’язані з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. У березні 2023 року суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини, звинувативши його в особистій відповідальності за викрадення українських дітей.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) блокує спроби України створити спеціальний трибунал, який матиме повноваження судити керівництво Росії за скоєні в Україні воєнні злочини.
- Колишній посол Білорусі в Польщі Павло Латушко передав прокурорам Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі другу частину звіту, що містить нові матеріали, які підтверджують причетність “диктатора Олександра Лукашенка і його спільників до воєнних злочинів”. Йдеться, зокрема, про незаконне вивезення українських дітей до Білорусі.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.