Сили оборони знищили російську ракету Х-59 над Дніпропетровщиною
Джерело: Повітряне командування “Схід”
Вдень 5 березня Сили ППО збили російську авіаційну ракету Х-59, яку ворожа армія скерувала на Дніпропетровщину.
У Криворізькому районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряне командування “Схід” знищено керовану авіаційну ракету Х-59, – зазначили у повідомленні.
Зауважимо, вдень 3 березня російські війська атакували Одещину ракетою Х-31П з акваторії Чорного моря, проте дорогою ворожа ціль “втратила бойову спроможність”.
У Силах оборони півдня додали, що росіяни продовжують тактику точкових ракетних ударів, “випробовуючи і розвідуючи системи протиповітряної оборони”.
Довідка. Х-59 Овод – радянська дозвукова ракета, створена у 1970-х роках, що мала вирішити завдання знищення цілей, які були захищені зенітними ракетними комплексами середньої та більшої дальності.
- Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.
- Президент України Володимир Зеленський повідомив, що за січень війська РФ випустили по Україні більш як 330 ракет та близько 600 бойових БпЛА.
- Російським військам вдалося захопити Авдіївку, що стало першою великою перемогою Москви на полі бою після взяття Бахмута в травні минулого року. Утім, на фронті є п’ять великих точок, де Росія намагається прорвати українську оборону.
- 2 березня Повітряне командування “Схід” підтвердило збиття російського винищувача-бомбардувальника Су-34.
- На Авдіївському напрямку ситуація поступово стабілізується, однак російські війська досягають деяких перемог, повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій.
- Російські війська зменшили інтенсивність атак на Куп’янському напрямку, зокрема поблизу Синьківки на Харківщині.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.