У Німеччині запропонували звести нові укриття та встановити додаткові сирени

Джерело: Spiegel

У Німеччині Асоціація міст і муніципалітетів закликала ухвалити федеральний проєкт ремонту бункерів вартістю мільярди доларів для захисту населення від можливої ​​війни.

Так, Асоціація міст і муніципалітетів закликає прийняти мільярдний федеральний пакет.

Безпека більше не може сприйматися як належне, — заявив керуючий директор Андре Бергеггер. — Тепер справа не тільки в тому, щоб зробити Бундесвер здатним захищатися. Загалом мовиться про захист населення від небезпек, пов’язаних із війною.

Зокрема, Бергеггер закликав створити більше бункерів у Німеччині. З 2000 державних укриттів часів холодної війни залишилося лише 600, які можуть вмістити близько 500 000 осіб. Тож він закликав терміново повернути в експлуатацію бункери, що не використовуються.

Крім того, потрібно було б побудувати нові сучасні укриття та встановити додаткові сирени. Більше не може існувати муніципалітет без сирен, — додав Бергеггер.

Він зауважив, що тривалий час Німеччина почувалася у безпеці, що зробило населення трохи необережним. За його словами, зміцнення стійкості є спільним завданням федерального уряду, уряду штату та місцевого самоврядування. І зазначив, що потрібно щонайменше один мільярд євро в кожний з наступних десяти років, щоб захистити цивільне населення.

Планується, що кошти надходитимуть з федерального бюджету.

Раніше стало відомо, що міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Він доручив “до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, яка робить масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.

Пісторіус планує представити власну пропозицію щодо моделі призову до федеральних виборів. Зокрема він розглядає впровадження шведської моделі призову.

Обов’язкову військову службу скасували у Німеччині у 2011 році. Пісторіус пояснив, що це призводить до гострої нестачі кадрів для Бундесверу. Нині у Німеччині служба в армії повністю добровільна. Також жінки у країні завжди були звільнені від військового обов’язку ще за Основним законом 1949 року.

Генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр заявив, що багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення. Він вказав, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.

Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.

У 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.

За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.

Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.

Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.