Французькі фахівці з протезування та реабілітації проводять навчання для українських колег

Джерело: МОЗ України

25 лікарів фізичної та реабілітаційної медицини з різних регіонів України проходять навчання за участю провідних французьких фахівців з протезування та реабілітації Медичного обʼєднання “UGECAM Nord-Est”.

Навчання відбувається у форматі фахової школи, під час якої учасники прослухають теоретичні лекції, що будуть сфокусовані на реабілітації людей з ампутаціями кінцівок. Кожен лекційний день закріплюється розбором клінічних випадків та практичними завданнями.

Програму навчання зосереджено на наступних питаннях:

  • медичні та технічні знання, необхідні для того, щоб лікувати та навчати інших за принципом “Train the trainer”;
  • забезпечення ефективного процесу реабілітації та особливості підбору протезних виробів для осіб з ампутаціями верхніх та нижніх кінцівок;
  • допомога у прийнятті рішення щодо визначення найкращого рівня хірургічної ампутації на основі існуючих можливостей та очікуваної функціональної користі протезного виробу;
  • оптимізація навчання з користування протезними виробами для отримання найкращого можливого функціонального результату, максимально наближеного до фізіологічного та без шкідливих ускладнень у короткостроковій або довгостроковій перспективі;
  • опанування стратегією економічної ефективності у виборі протезного виробу тощо.

“Міжнародне медичне партнерство – важлива ініціатива, започаткована під час третього Саміту перших леді та джентльменів у вересні минулого року в Києві. Тоді 25 українських лікарень отримали “побратимів” у різних куточках світу. Зараз їх вже 34. Серед них і Superhumans Center. На прикладі фахової школи, в межах якої провідні французькі фахівці навчають українських, ми бачимо, як ця ініціатива працює на практиці: обмін досвідом та кращими практиками для підвищення якості медичної допомоги на благо українських пацієнтів”, – зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко, вітаючи учасників з початком навчання.

Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий. 

Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.

Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.

Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.

Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.