США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів
Джерело:брифінг
12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.
Як повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, допомога містить снаряди для артилерії та ракети GMLRS до HIMARS.
Це перший такий крок за кілька місяців, оскільки додаткові кошти для Києва залишаються заблокованими лідерами республіканців у Конгресі. Зазначається, що фінансування пакету відбувається коштом кредитів, повернених Пентагону за минулі контракти.
Президент США Джо Байден, демократ, підтримує військову допомогу Україні після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, тоді як його ймовірний опонент-республіканець на виборах у США 5 листопада, колишній президент Дональд Трамп, дотримується більш відстороненої позиції.
Палата представників перебуває під тиском, щоб ухвалити пакет національної безпеки на 95 мільярдів доларів, який посилює допомогу Україні, Ізраїлю, а також Індійсько-Тихоокеанському регіону.
За цей закон Сенат проголосував 70 проти 29, однак, спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон чинив опір винесенню законопроєкту про допомогу на голосування в Палаті представників.
Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.