США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів

Джерело:брифінг
12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.
Як повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, допомога містить снаряди для артилерії та ракети GMLRS до HIMARS.
Це перший такий крок за кілька місяців, оскільки додаткові кошти для Києва залишаються заблокованими лідерами республіканців у Конгресі. Зазначається, що фінансування пакету відбувається коштом кредитів, повернених Пентагону за минулі контракти.
Президент США Джо Байден, демократ, підтримує військову допомогу Україні після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, тоді як його ймовірний опонент-республіканець на виборах у США 5 листопада, колишній президент Дональд Трамп, дотримується більш відстороненої позиції.
Палата представників перебуває під тиском, щоб ухвалити пакет національної безпеки на 95 мільярдів доларів, який посилює допомогу Україні, Ізраїлю, а також Індійсько-Тихоокеанському регіону.
За цей закон Сенат проголосував 70 проти 29, однак, спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон чинив опір винесенню законопроєкту про допомогу на голосування в Палаті представників.
Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США.
- Міністр оборони США Ллойд Остін закликав Конгрес “діяти швидко” в ухваленні пакету допомоги Україні, оскільки українців “попереду чекає важка боротьба”.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.